Parkingi w Tomaszowie: Bez darmowego kwadransa

  • 02.06.2021, 07:06
  • Maria Dec-Kiełb
Parkingi w Tomaszowie: Bez darmowego kwadransa Parkingi w centrum Tomaszowa Lubelskiego
Było miło, ale się skończyło. Do tej pory w centrum Tomaszowa Lubelskiego przez 15 minut można było parkować za darmo. To się zmieni. Winni temu są ci, którzy tej możliwości nadużywali i nie płacąc, parkowali nawet przez cały dzień.

Rada Miasta podjęła uchwałę zmieniającą zasady płatnego parkowania w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Do tej pory nie pobierano opłaty za parkowanie przez pierwszych 15 minut. To się nie sprawdziło.

Nadużywają gościnności

 – Z obserwacji funkcjonowania strefy w latach 2012-2021 wynika, że znacznie zmniejszyła się rotacyjność pojazdów w strefie. Spadł też dochód z tytułu opłat ponoszonych za parkowanie. Większość parkujących w strefie znajdującej się w rynku nie wnosiła opłat za parkowanie korzystając z tych 15 min, a niejednokrotnie zdarzało się, że pojazdy były zaparkowane przez cały dzień blokując miejsca dla osób, które chciałby skorzystać w tym czasie. W związku z tym zaproponowaliśmy zmianę dotyczącą likwidacji 15 minut bez opłat – tłumaczyła radnym Jadwiga Światowiec, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Tomaszowie.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bzdura
bzdura 15.06.2021, 18:34
ich strata, bede jezdzil do Zamoscia na zakupy a wystarczylo by zatrudnic kogos ko by sprawdzal ile stoją albo wprowadzic jakis automat z biletami z godziną kupienia, takie jak np byly pod biedronkami kiedys
Xxx
Xxx 11.06.2021, 20:02
A z czego wypłacą sobie premie???
Aga
Aga 03.06.2021, 10:57
A nie można po prostu wlepić wyższego mandatu i ustawić np bp każdy na kole? To bardzo szybko nauczy "rozliczania się" z parkomatem i skończą się nadużycia.
mieszkaniec
mieszkaniec 02.06.2021, 23:02
Opłaty powinny zostać bo dzięki nim młodzież przestaje się lansować przez cały dzień samochodem ojca. Robią to jeszcze wieczorami i po nocach ale na to już nie ma rady. Jak nie było opłat to nigdy nie dało się tam zaparkować.Jako że, jestem miejscowy to mało zdarza mi się tam parkować ale te pojedyncze razy się zdarzają. Czasem trzeba było załatwić przejazdem drobną sprawę w okolicach rynku więc trochę szkoda, że nie ma bezpłatnych 15 minut. Zawsze to chwaliłem bo dzięki temu mogłem powiedzieć, że to nie jest zrobione dla zarobku tylko dla komfortu i wygody ogółu społeczeństwa. Tyle razy ile zaparkowałem żeby załatwić na szybko sprawę to nie pamiętam żebym przekroczył 15 minut.
Ja
Ja 02.06.2021, 21:14
A ja mam lepszy pomysł. Zlikwidować calkiem oplate i po krzyku.
Jolanta
Jolanta 02.06.2021, 11:07
"a niejednokrotnie zdarzało się, że pojazdy były zaparkowane przez cały dzień blokując miejsca dla osób, które chciałby skorzystać w tym czasie. W związku z tym zaproponowaliśmy zmianę dotyczącą likwidacji 15 minut bez opłat – tłumaczyła radnym Jadwiga Światowiec."
powinni radnym badać IQ przed wypowiedziami, bo do jasnej cho&& jak ktoś zaparkował na cały dzień i nie zapłacił za parking to czy nie powinni go obciążyć opłatami ? zamiast tego rozwiązaniem ma być likwidacja darmowych 15 min ????? idiotyczne tłumaczenie. podnoszą ceny śmieci w oparciu o zużycie wody w przeliczniku 10zł/m3, bo są ci co nie płacą za śmieci, to zamiast ich zidentyfikować jak to robią inne powiaty, to przerzucają odpowiedzialność kosztową na tych co zawsze płacili. radni sobie po podnosili diety, za same podnoszenie opłat NA WSZYSTKO. ludzie to zapamiętają.
Aga
Aga 03.06.2021, 11:02
To prawda. To bardzo niesprawiedliwe względem uczciwych płatników. Odpowiedzialność zbiorowa to przestarzały, zły pomysł. W ten sposób tylko zniechęca się tych uczciwych do zostawiania pieniędzy w mieście, a zachęca do kombinowania. Pazerność?
jaro
jaro 02.06.2021, 12:20
radnym ? przecież to powiedziała nie radna a "naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM w Tomaszowie"
reszta sie zgadza :D
Rodzina Pis