Gm. Sitno: Szkoła wróci do gminy (TYLKO W GAZECIE)

  • 02.06.2021, 08:15
  • Mariusz Parol
Gm. Sitno: Szkoła wróci do gminy (TYLKO W GAZECIE) Wójt Krzysztof Seń: Nie ma najmniejszego zagrożenia, że po przejęciu szkoły w Cześnikach przez gminę jej sytuacja w jakikolwiek sposób pogorszy się.
Od nowego roku szkolnego Szkołę Podstawową w Cześnikach będzie prowadziła gmina Sitno. Tak zdecydowała większość radnych tej gminy. Wójt Krzysztof Seń zapewnia, że sytuacja tej placówki się nie pogorszy.

Szkoła Podstawowa w Cześnikach został założona około 70 lat temu. Przez wiele lat prowadziła ją gmina Sitno. W  2011 r.  przekazała placówkę Stowarzyszeniu Rozwoju i Promocji Gminy Sitno i Okolic C.L., by nie ponosić rosnących kosztów kształcenia przy malejącej liczbie uczniów.

- Obecna sytuacja finansowa gminy sprawia, że powoli opłaca nam się prowadzić także szkołę w Cześnikach. Aktualnie różnice w kosztach funkcjonowania szkoły stowarzyszeniowej i karcianej (nazwa od Karty Nauczyciela) robią się bardzo niewielkie. Chcemy przejąć szkołę w Cześnikach, wszystkich jej pracowników i zatrudnionych tam nauczycieli. Tylko na stanowisko dyrektora będziemy musieli ogłosić konkurs – tłumaczył podczas ostatniej sesji wójt Krzysztof Seń.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe