Zamość: Starówka zamknięta prawie na cztery spusty (TYLKO W GAZECIE)

  • 01.06.2021, 06:03
  • Anna Szewc
Zamość: Starówka zamknięta prawie na cztery spusty (TYLKO W GAZECIE) Fot. A. Szewc STRABAG zapowiedział, że od poniedziałku 31 maja zamknięty będzie przejazd wzdłuż Placu Wolności, a także ul. Okopowa i Rondo Braci Pomarańskich, ale jeszcze rano ruch odbywał się tam tak, jak dotychczas. Zmiany mają obowiązywać od 1 czerwca
To nie będzie dzień ani dwa, nawet nie trzy tygodnie i nie miesiąc. Najpewniej dopiero pod koniec lipca uda się na Stare Miasto w Zamościu wjechać inaczej niż tylko z jednej strony.

Wszystko związane jest z pracami prowadzonymi w ramach dwóch inwestycji: na placu Stefanidesa i ul. Łukasińskiego oraz placu Wolności z ul. Okopową i Kościuszki. Ale również z trzecią, rozpoczętą niedawno – remontem ulicy Piłsudskiego. Wykonawca – firma STRABAG Sp. z o.o. poinformował w zeszłym tygodniu, że od początku tego na czas robót zamknięte zostaną ul. Okopowa od przejazdu kolejowego do Ronda Braci Pomarańskich, także ul. Żeromskiego i Kościuszki, położone w sąsiedztwie placu Wolności.

– Ale chcę jasno podkreślić, że ulice Żeromskiego i Kościuszki nie będą wyłączone z ruchu w całości, a jedynie na odcinkach położonych w bezpośrednim sąsiedztwie placu, czyli do skrzyżowań z ulicą Bazyliańską. Tak jak dotychczas będzie się nimi można przemieszczać np. do wysokości szkoły muzycznej czy wzdłuż drugiej strony Rynku Wodnego – zastrzega Marcin Nowak, dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

Co na to przedsiębiorcy ze Starego Miasta w Zamościu? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pyrrr
Pyrrr 01.06.2021, 19:43
Gratuluję komentującym inteligencji. Przecież powinni robić remont zimą. Albo nie robić. Albo po dwadzieścia metrów co rok.
JANUSZ BURAK
JANUSZ BURAK 02.06.2021, 11:58
ZA KOMUNY BYŁO LEPIEJ! Jak robili remonty to od razu całej starówki.
pixi
pixi 01.06.2021, 11:38
Ten sezon turystyczny Zamość ma już za sobą. Ciekawe kto się podniesie.
Ynteligenci
Ynteligenci 01.06.2021, 09:33
Remont w polowie sezonu turystycznego, gratulacje. Zalew pewnie oddadzą na jesieni.
Em
Em 01.06.2021, 20:48
A kiedy mają robić remonty? Zimą? Też byś pewnie narzekał

Pozostałe