Blood Challenge - strażacki pojedynek na krew. Kto wygrał?

  • 31.05.2021, 12:05
  • ak
Blood Challenge - strażacki pojedynek na krew. Kto wygrał? Fot. KM PSP Zamość Pierwsze miejsce w akcji krwiodawstwa zajęła jednostka OSP Zubowice.
Druhowie jednostki OSP w Zubowicach najaktywniej włączyli się w akcję honorowego krwiodawstwa pod hasłem Blood Challenge. Tylko ciut słabiej wypadli ich koledzy z Dębowca, a trzecie miejsce zajęli strażacy z Mokrego.

Akcja została zainicjowana 16 maja, a podsumowano ją oficjalnie dzisiaj (poniedziałek, 31 maja) w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. W sumie, w ciągu dwóch tygodni krew zdecydowało się oddać 76 osób, w większości strażaków z powiatu zamojskiego, ale też dwóch ich kolegów z krasnostawskiego oraz 9 krwiodawców spoza straży pożarnej.

CZYTAJ TAKŻE: 30 STRAŻAKÓW ODDAŁO KREW W JEDEN DZIEŃ

W gronie zamojskich jednostek OSP najaktywniejszą okazała się OSP Zubowice, która ma na koncie 13 donacji, tylko o jedną mniej wykonano na konto OSP Dębowiec, krwią podzieliło się z potrzebującymi również 4 druhów z Mokrego. Mundurowi z KM PSP dokonali zaś 6 donacji.

Motywacją do uczestnictwa w Blood Challenge były nagrody dla ochotników. Za pierwsze miejsce była to pilarka spalinowa do drewna STIHL oraz ubranie bojowe, ufundowane przez Arpapol 2 Sp. z o.o. z Lublina oraz KM PSP w Zamościu. Za drugą lokatę przewidziano bojowe stroje, a za trzecią 2 prądownice oraz „lizak” do sterowania ruchem.

– Krwiodawcy nie tylko dzielili się darem serca oddając krew. W ramach akcji „Podziel się czekoladą" przekazali część swoich czekolad Placówce Opiekuńczo Wychowawczej „Pogodny Dom” w Lublinie – dodaje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy KM PSP w Zamościu.

 

ak

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe