Hrubieszów: Uczennice Staszica w finale ogólnopolskiego konkursu historycznego

  • 31.05.2021, 08:00
  • ak
Hrubieszów: Uczennice Staszica w finale ogólnopolskiego konkursu historycznego Fot. LO im. Staszica w Hrubieszowie
Klaudia Guluk i Alicja Osman, drugoklasistki LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie zakwalifikowały się do finału projektu edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”.

Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o historii polskich Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej. Uczestnicy mieli m.in. za zadanie przygotować multimedialną pracę na wybrany przez siebie temat, opierając się o dostępną literaturę, ale też dokumenty i wspomnienia.

Alicja zrealizowała temat „Mazepowie – zmierzch sagi”, a praca Klaudii nosi tytuł „Sybir, kręta droga do domu...”. Jeśli zostaną laureatkami mają szanse wygrać wyjazd edukacyjny na Kresy we wrześniu 2021 r.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysiek
Krzysiek 13.06.2021, 07:34
Wszystko wskazuje na to że nauka pod kierunkiem teraźniejszych władz idzie w dobrym kierunku poniewarz coraz więcej absolwentów zdobywa laury z nauk ścisłych co jest naprawdę durzym osiągnięciem na te iprzyszle czasy dla naszego ogólnego dobra aby tak dalej z jeszcze lepszymi osiągnięciami z przedmiotów scislych

Pozostałe