Hrebenne: Rekordowa grzywna. Ukrainiec zapłacił i zawrócił

  • 30.05.2021, 06:06
  • Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG
Hrebenne: Rekordowa grzywna. Ukrainiec zapłacił i zawrócił Fot. NOSG
51-letni Ukrainiec chciał wjechać do Polski. Na granicy okazało się, że jest poszukiwany i ma do zapłacenia 47 tys. zł grzywny. Wywiązał się z tego na przejściu w Hrebennem i dalje nie pojechał. Wrócił do swojej ojczyzny.

W czwartek (27 maja br.), na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem, na kierunku wjazdowym do Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali podróż 51-letniemu ob. Ukrainy. Cudzoziemiec był poszukiwany w związku z zasądzoną wobec niego karą grzywny za popełnione wcześniej przestępstwo skarbowe, związane z przemytem papierosów. Podróżny, który dokonał wpłaty ponad 47 tys. zł kary, zrezygnował z dalszej podróży i powrócił na Ukrainę.

Ujawnianie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości wynika z realizacji czynności zleconych przez uprawnione organy ścigania i jest jednym z zadań Straży Granicznej. Zadanie to Nadbużański Oddział SG realizuje głównie na przejściach granicznych, zarówno drogowych jak i lotniczym, ale również poza nimi, w trakcie prowadzonych kontroli na terenie służbowej odpowiedzialności.

Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe