Hrebenne. Chciał handlować papierosami. Mówił, że je znalazł

  • 29.05.2021, 05:06
  • ak
Hrebenne. Chciał handlować papierosami. Mówił, że je znalazł Fot. KPP Tomaszów Lubelski
– Skąd u pana ponad 400 paczek papierosów bez akcyzy? – najpewniej spytali mundurowi. – Znalazłem je i chciałem sprzedać – zarzekał się Ukrainiec zatrzymany w Hrebennem.

To była wspólna akcja tomaszowskich policjantów, strażników granicznych i funkcjonariuszy celnych OSP wymierzona w handel nielegalnym towarem.

Policjanci swoimi kanałami ustalili, że jeśli sprawdzą hyundaia zaparkowanego w Hrebennem, to znajdą w nim papierosy z przemytu. I tak właśnie się stało. W aucie było ponad 400 paczek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 32-letni obywatel Ukrainy.

Cudzoziemiec próbował przekonać polskich funkcjonariuszy, że w ojczyźnie kupił tylko dwa opakowania papierosów i z nimi przekroczył granicę w Hrebennem. Całą resztę towaru miał... znaleźć już po polskiej stronie. Przyznał, że zamierzał papierosy sprzedać.

Policjanci skonfiskowali kontrabandę. Wyliczono, że Ukrainiec naraził skarb państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na prawie 8 tys. zł. Grozi mu wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe