Od dziś nowa rzeczywistość. Zluzowano wiele obostrzeń

  • 28.05.2021, 12:09
  • News4Media
Od dziś nowa rzeczywistość. Zluzowano wiele obostrzeń fot. iStock
Dziś kolejny etap powrotu do względnej normalności. Co się zmieni? Od 28 maja pójdziemy nie tylko do restauracji.

W ramach majowego łagodzenia restrykcji, rząd otworzył już kina, pozwolił barom i restauracjom przyjmować gości w ogródkach. Dziś kolejny etap odmrażania gospodarki. Zmian jest sporo.

Otwarte restauracje ale nie tylko

Od 28 maja można zjeść posiłek w restauracji. Wznowienie działalności wewnątrz lokali musi się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że powinien zostać zachowany dystans między stolikami co najmniej 1,5 m oraz obłożenie miejsc nie może być wyższe niż 50 proc. Każdy wchodzący do restauracji musi mieć zakryte maseczką usta oraz nos i może je odsłonić dopiero przy stoliku. W tym dniu wróci również możliwość zorganizowania w lokalu imprezy okolicznościowej takiej jak komunia czy wesele. W wydarzeniach może wziąć udział maksymalnie 50 osób. Do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. 28 maja zostaną także otwarte siłownie, kluby fitness oraz solaria przy limicie 1 osoby na 15m2. 

Zmiany również w sporcie

Od piątku w imprezach sportowych na świeżym powietrzu może uczestniczyć do 250 osób, a nie jak dotychczas do 150. Poza tym wprowadzono możliwość udziału więcej niż jednej takiej grupy, ale przy zachowaniu 30-minutowego odstępu między pokazami dla nich.

Uczniowie wracają do szkół

Z kolei od poniedziałku 31 maja uczniowie szkół podstawowych i średnich wrócą do nauki stacjonarnej.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe