Zamość: Na pasy bez smartfona. Są specjalne napisy

  • 28.05.2021, 05:35
  • Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Zamość: Na pasy bez smartfona. Są specjalne napisy Fot. KMP Zamość
SMART – STOP – to napisy, który pojawiły się przed przejściami dla pieszych w Zamościu. Mają przypominać wchodzącym na pasy pieszym o zmieniających się przepisach ruchu drogowego. Od 1 czerwca na przejściach nie będzie można korzystać z telefonów lub innych urządzeń elektronicznych, które powodują, że pieszy zamiast skupić się na swoim bezpieczeństwie obserwuje ekran telefonu. Inicjatywa znakowania przejść to wspólny pomysł zamojskiej policji, Zarządu Dróg Grodzkich oraz WORD-u.

Przedwczoraj na przejściu dla pieszych przy ulicy Okrzei w Zamościa w okolicach jednej ze szkół podstawowych zainaugurowana została akcja SMART – STOP. W ramach tej inicjatywy już wkrótce przed przejściami dla pieszych w Zamościu pojawią się znaki przypominające o obowiązującym od 1 czerwca - zakazie korzystania z telefonów podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię. Organizatorzy skupią się na oznakowaniu zwłaszcza przejść dla pieszych w rejonach szkół. Ponieważ to właśnie dzieci i młodzież najczęściej przechodząc przez jezdnię korzysta z tego typu urządzeń.

Te wspólne działania zamojskiej policji, Zarządu Dróg Grodzkich oraz WORDu mają na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.

Organizatorzy mają nadzieję, że pieszy wpatrzony w ekran telefonu wchodząc na przejście dostrzeże namalowany tam napis SMART – STOP, zrezygnuje z korzystania z telefonu i obserwując otoczenie, bezpiecznie przejdzie przez jezdnię.

Przypominamy, że od 1 czerwca zacznie obowiązywać zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego ograniczającego możliwość obserwowania sytuacji na jezdni podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, torowisko lub przejście.

Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 28.05.2021, 20:06
Tak pochwalam.Pieszy zajęty rozmową przez telefon potrafi wejść na przejście nawet na czerwonym.
???
??? 28.05.2021, 13:10
kto i ile na tym zarobił ?
coż poradzić na głupotę ?
coż poradzić na głupotę ? 28.05.2021, 13:08
taaaaa, kredkami sobie namalujcie
może lepiej
może lepiej 28.05.2021, 13:06
ZDG niech lepiej wytłumaczy swojej "pracownicy" a wcześniej dyrektorce, że nie omija się samochodów zatrzymujących się przed przejściem dla pieszych

Pozostałe