Hetman na szóstkę! (TYLKO W GAZECIE)

• 25.05.2021, 16:06
  • MaSzt
Hetman na szóstkę! (TYLKO W GAZECIE) W dwóch ostatnich meczach ligowych Hetman zdobył sześć punktów, a w poprzednich 33 – zaledwie osiem.
Hetman Zamość ma za sobą udany tydzień. Zespół, który w przyszłym sezonie będzie występował w IV lidze, niespodziewanie odniósł dwa zwycięstwa na własnym stadionie – w środę nad Koroną II Kielce 1:0 (0:0) i w sobotę nad Podhalem Nowy Targ 2:1 (1:0).

To był dobry czas dla borykającego się z różnymi problemami i pewnego już degradacji do IV ligi Hetmana. Zamojski zespół wygrał dwa mecze ligowe w odstępie zaledwie kilku dni. Żeby podkreślić, jak miła to niespodzianka, warto zauważyć, że w poprzednich 33 występach w tym sezonie, w III lidze, Hetman odniósł tylko jedno zwycięstwo.

W środę, 19 maja zamojscy piłkarze pokonali 1:0 (0:0) Koronę II, zachowującą jeszcze szanse na utrzymanie się w gronie trzecioligowców. Zwycięską bramkę w 51 minucie spotkania zdobył Łukasz Pokrywka. W pierwszej połowie bramki nie padły, ale nasi mieli kilka okazji do objęcia prowadzenia. Bliscy tego byli także goście, m.in. po strzale Artura Piróga piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Jakuba Wyłupka.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.