Gm. Trzeszczany: Otworzą ośrodek zdrowia (TYLKO W GAZECIE)

  • 27.05.2021, 08:06
  • par
Gm. Trzeszczany: Otworzą ośrodek zdrowia (TYLKO W GAZECIE) W tym tygodniu gmina Trzeszczany i Bankiem Spółdzielczy w Zamościu zawrą umowa w sprawie przekazania samorządowcom praw do użytkowania budynku po byłym banku w Trzeszczanach.
Zebrano ponad 1 tys. deklaracji od osób zainteresowanych korzystaniem z usług medycznych w ośrodku zdrowia w Trzeszczanach. – Na razie jest za wcześnie, aby podać termin otwarcia tej placówki – zastrzega wójt Stanisław Czarnota.

W Trzeszczanach do tej pory nie było ośrodka zdrowia. Mieszkańcy jeździli po porady medyczne do lekarzy rodzinnych w Nieledwi, Hrubieszowie czy w Werbkowicach, a po porady lekarzy specjalistów do Zamościa i Lublina. Dwa lata temu w Trzeszczanach Pierwszych zlikwidowano placówkę banku spółdzielczego. W budynku, w którym mieścił się bank, władze gminy Trzeszczany chcą teraz urządzić ośrodek zdrowia.

 – W ubiegłym tygodniu zawarliśmy umowę pomiędzy gminą Trzeszczany i Bankiem Spółdzielczym w Zamościu. Dotyczy ona przekazania nam praw do użytkowania budynku po byłym banku w Trzeszczanach. Budynek jest nowoczesny, dobrze wyposażony w niezbędną infrastrukturę. Wystarczy go nieznacznie przebudować, zmodernizować i zaadaptować na potrzeby ośrodka zdrowia. Nie będą to wielkie i kosztowne przeróbki – zapewnia wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ema
Ema 28.05.2021, 16:58
I bardzo dobrze.
zaciekawiony
zaciekawiony 28.05.2021, 15:44
Ciekawe jak znajdą lekarza ? Wójt ma asa w rękawie? Ciekawe jak podpisze i kto to podpisze i na co kontrakt z NFZ
Masakra
Masakra 29.05.2021, 12:03
Przywiezie z gór, tam jest wysyp specjalistów.
Dawid radelczuk
Dawid radelczuk 27.05.2021, 19:35
Czyli co do tej sprawy mamy jasność pozostaje tylko kwestia daty otwarcia tegoż nowego ośrodka zdrowia
Zaciekawiony
Zaciekawiony 28.05.2021, 16:04
Dobry dowcip... Przecież nie ma wyborów ...
Ala
Ala 27.05.2021, 18:45
Ośrodek był tylko został zlikwidowany w styczniu🙄. Znów te same bzdury
Chwila
Chwila 29.05.2021, 18:45
Kto go zlikwidował? Może został zamknięty dlatego że był nie rentowny, budynek wymagał remontu a pacjentów było coraz mniej. Też mijasz się z prawdą.

Pozostałe