Policjanci rozmawiali z dziećmi o hejcie w sieci

  • 25.05.2021, 13:12
  • asp. szt. Edyta Krystkowiak/KPP Hrubieszów
Policjanci rozmawiali z dziećmi o hejcie w sieci Fot. KPP Hrubieszów
Policjanci z hrubieszowskiej komendy rozmawiali z dziećmi na temat cyberprzemocy i hejtu w sieci. Wczoraj odbyły się kolejne z cyklu spotkań w Szkole Podstawowej numer 3 w Hrubieszowie oraz w Szkole Podstawowej w Kryłowie.

Mundurowi mówili jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Przypomnieli dzieciom kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Omówili skutki jakie może przynieść zamieszczanie zdjęć czy filmów w Internecie oraz przypomnieli, że nikt nie jest w sieci anonimowy. Podczas spotkania poruszano także tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

W związku ze zbliżającym się okresem letniego wypoczynku funkcjonariusze omówili także z uczniami zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, między innymi stosowanie elementów odblaskowych i prawidłowego oświetlenia. Uczniowie zadawali wiele interesujący pytań i włączali się w rozmowę.

asp. szt. Edyta Krystkowiak/KPP Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TW Regionalny vel AMI
TW Regionalny vel AMI 27.05.2021, 19:22
Porozmawiajcie jeszcze o Helcie w realu, o rodzinnych koneksjach, o etatach za kasę, o nietykalnych osobach. Wypełniacie znikomą część tego syfu, co ich czeka, a sami to tworzycie. Bo bądź co bądź Policja w niektórych sprawach, a wiem to z życia i może macie to w aktach, stawiała się ponad prawem, realizując jakieś towarzysko-niejasne układy, To przestańcie moralizować, Bo szoku dzieciaki dostaną, jak wejdą w dorosłe życie i naprawdę poznają Policje. Bo ja akurat mam niemiłe wspomnienia. Policjantów tych, co są teraz emerytami,a uczyli ich SB i MO, czy też od rodziców dopuszczonych w weryfikacji. Sama weryfikacja była ściemą, jak dobrze wiecie, za porozumieniem z TW Bolkiem.

Pozostałe