Potrzebny zastrzyk gotówki (TYLKO W GAZECIE)

  • 25.05.2021, 06:28
  • ak, wd, lew, par
Potrzebny zastrzyk gotówki (TYLKO  W GAZECIE) Pielęgniarki i pielęgniarzy kształci UPZ. Wkrótce w Zamościu ruszą bezpłatne studia magisterskie na tym kierunku. Młodych ludzi w zawodzie przybędzie. Czy będą jednak godnie wynagradzani za swoją ciężką pracę?
Nie odejdą od łóżek pacjentów, nie pozostawią ich bez opieki, ale będą protestować.

Na 7 czerwca Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek zapowiada strajk ostrzegawczy w szpitalach w całej Polsce. Pielęgniarki domagają się między innymi podwyżek płac i zmian w ustawie o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Chcą, by wysokość ich pensji nie zależała tylko od wykształcenia, lecz także od doświadczenia zawodowego. Z tymi postulatami zgadzają się też pielęgniarki w naszym regionie.

Zapowiadany protest dotyczy m.in. przepisów o ustalaniu najniższego wynagrodzenia dla innych pracowników zatrudnionych w szpitalach i przychodniach. Związek domaga się też wypracowania programu zachęt dla młodych osób do szkolenia w tym zawodzie.

 – Obecnie średnia wieku pielęgniarki w Polsce wynosi 53 lata – podkreśla Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Za 10 lat w polskich szpitalach i przychodniach może więc dojść do sytuacji, że nie będzie komu pracować.

Co o tej sytuacji sądzą pielęgniarki z naszego regionu? Czy popierają protest? Czytaj w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak, wd, lew, par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stanisław K
Stanisław K 25.05.2021, 23:22
Panie Pielęgniarki w szpitalu psychiatrycznym w Radecznicy wysluguja się Paniami Salowymi do czynności mycia Pacjentów Mężczyzn, wiązania podczas którego zdejmują majtki mężczyznom i zakładają pampersy to jest łamanie praw pacjentów chorych psychicznie do godności i intymności a i praw człowieka. Ponieważ te Panie Salowe i Terapeutki nie są zawodami medycznymi. Podczas mycia grupowego to wydają bieliznę nagim Pacjentom Mężczyznom na korytarzu głównym.

Pozostałe