Zamość/Biłgoraj: Już mają indeksy na AGH

  • 24.05.2021, 08:15
  • ak
Zamość/Biłgoraj: Już mają indeksy na AGH Fot. Wikimedia Commons/Andrzej Otrębski
Dopiero zdali maturę, a już mogą być spokojni o studia. Pięcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego zdobyło indeksy na Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Zresztą nie tylko oni.

Ta piątka szczęśliwców to uczniowie klasy o profilu matematyczno-fizycznym: Agata Czuk, Norbert Szewczak, Marcin Galewski, Mateusz Janowski i Krystian Sereda. Indeksy krakowskiej uczelni zapewnili sobie zdobywając tytuły finalistów i laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. 

Taki sam sukces osiągnęły również trzy tegoroczne maturzystki III LO im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu: Karolina Biela, Julia Kuron i Katarzyna Zgardzińska.

Z powodzeniem w tej prestiżowej olimpiadzie startowali też licealiści z I LO im. ONZ w Biłgoraju: Maciej ŻakPiotr ŁabaKarolina Kucharz, Karolina Rożek i Kacper Polski.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe