Zażywasz - Przegrywasz. Uczniowie nakręcili profilaktyczny spot

  • 24.05.2021, 07:00
  • Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Zażywasz - Przegrywasz. Uczniowie nakręcili profilaktyczny spot Fot. KMP Zamość
Policjanci i uczniowie zamojskiego Ekonomika kręcili spot zatytułowany „Zażywasz – Przegrywasz”. Ta wyreżyserowana przez młodzież etiuda filmowa ukazuje tragiczne konsekwencje kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci wspierali młodzież merytorycznie, uczestniczyli także w scenach spotu. Filmik zostanie rozpropagowany wśród zamojskiej młodzieży. Jego celem jest uwrażliwienie młodych odbiorców na negatywne skutki ryzykownych zachowań.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych numer 1 w Zamościu zaangażowali się w projekt ukierunkowany na przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii wśród młodzieży. W ramach projektu powstaje etiuda filmowa pod tytułem „Zażywasz – Przegrywasz”. Spot ukazuje negatywne konsekwencje kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu.

Scenariusz wymyślili uczniowie, a o pomoc w realizacji spotu poprosili policjantów z zamojskiej jednostki. Mundurowi bardzo chętnie pomogli młodzieży. Ponieważ każda działalność, zwłaszcza młodych ludzi, promująca bezpieczne zachowania a piętnująca te ryzykowne – zasługuje na wsparcie. Policjanci udzielili więc uczniom merytorycznych rad oraz wzięli udział w scenach etiudy ukazujących zatrzymanie nietrzeźwego kierującego oraz pierwsze czynności na miejscu wypadku drogowego.

Niedługo zobaczymy końcowy efekt projektu. Młodzież po montażu udostępni spot szerszemu gronu publiczności. Zobaczą go uczniowie innych zamojskich szkół, młodzież w domach kultury oraz innych podmiotach promujących życie bez narkotyków, alkoholu i innych używek.

Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Borowik Wwa
Borowik Wwa 24.05.2021, 10:09
Jadłeś nie jedź- świetna inicjatywa, mamy inteligentną młodzież.

Pozostałe