Granat przeleżał w ogródku od II wojny światowej

  • 22.05.2021, 14:03
  • Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Granat przeleżał w ogródku od II wojny światowej Fot. ARCHIWUM KT
W Grabowcu znaleziono pozostałości z czasów wojny. Mieszkanka miejscowości porządkując posesję wykopała niewybuch. O znalezisku powiadomiła policjantów, którzy zadbali o to, aby nikt z osób postronnych nie zbliżał się do niewybuchu. Mundurowi powiadomili także saperów, którzy zajmą się neutralizacją zagrożenia.

Wczoraj policjanci odebrali informację o nietypowym znalezisku na jednej z posesji w Grabowcu. Mieszkanka wybierając gruz i ziemię z ogrodu wykopała dziwnie wyglądający przedmiot. Od razu pomyślała, że może to być niewybuch i wezwała na miejsce policjantów.

Policjanci ze Skierbieszowa rozpoznali, że wykopany przedmiot to prawdopodobnie granat moździerzowy z czasów II wojny światowej. Mimo, że przedmiot przeleżał nietknięty w ziemi przez wiele lat, nadal stanowił śmiertelne zagrożenie, dlatego też mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska, tak aby nikt z ciekawskich osób postronnych nie zbliżał się do niego.

Natomiast neutralizacją niewybuchu zajmą się powiadomieni saperzy z jednostki wojskowej.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch. Takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, przenosić, czy też rozbrajać. O znalezisku jak najszybciej należy powiadomić policję.

Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe