Biłgoraj: Multiolimpijczyk z I LO im. ONZ z kolejnym tytułem

  • 19.05.2021, 10:00
  • ak
Biłgoraj: Multiolimpijczyk z I LO im. ONZ z kolejnym tytułem Fot. facebook.com/Piotr Łaba
Jeśli Piotr Łaba bierze udział w jakimś konkursie, to właściwie można być pewnym, że osiągnie sukces. Ostatnio uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zdobył tytuł laureata Olimpiady Chemicznej. Ale świetny jest też z matematyki, biologii i przedmiotów humanistycznych.

Ten młody człowiek uczy się dopiero w drugiej klasie, ale o swoją przyszłość może być spokojny. Tytuł laureata LXVII Olimpiady Chemicznej, ale też wielu innych, w których startował gwarantuje mu wolny wstęp na studia (tj. poza procesem rekrutacyjnym) nie tylko na kierunki bezpośrednio związane z chemią, ale również m.in. medyczne.

CZYTAJ TAKŻE: PIOTR ŁABA - UCZEŃ JAKICH MAŁO

Dodajmy, że ten biłgorajski licealista sukcesy odnosił już w gimnazjum. A ucząc się w LO im. ONZ zdobył tytuł finalisty Olimpiady Fizycznej, Olimpiady Matematycznej i Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”, a w Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” uzyskał tytuł laureata z matematyki i finalisty z informatyki.

Wielkie, wielkie gratulacje.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe