Zamość: Jubileusz Namysłowiaków. Zbierają pamiątki

  • 19.05.2021, 08:34
  • Materiał nadesłany
Zamość: Jubileusz Namysłowiaków. Zbierają pamiątki Fot. Namysłowiacy Zamość
Rok 2021 upłynie Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod znakiem jubileuszu 140-lecia. W ramach przygotowań do wydarzeń towarzyszących instytucja zbiera bezcenne archiwalia i pamiątki, które zgromadzono od 1881 roku.

Podczas 140 lat istnienia najstarsza w Polsce Orkiestra Symfoniczna zgromadziła bezcenne archiwalia, pamiątki i przedmioty związane ze swoją działalnością. Do takich przedmiotów można zaliczyć rękopisy Stanisława Namysłowskiego, batutę podarowaną podczas pierwszego tournee po USA w 1923 roku oraz oczywiście odręczne nuty, z których część pamięta czasy założyciela - Karola Namysłowskiego.

Jednak wiele bezcennych pamiątek, zdjęć a przede wszystkim wspomnień może być w posiadaniu przyjaciół Orkiestry, byłych pracowników, regionalistów i historyków. W ramach jubileuszowej akcji: Zachowujemy wspomnienia. Tworzymy historię chcemy zachować je od zapomnienia przez digitalizację pamiątek i zapisanie wspomnień związanych z nieznanymi dotąd historiami. Część z nich znajdzie się w przygotowywanej jubileuszowej publikacji.

Każdy, kto w rodzinnych archiwach posiada zdjęcia / pamiątki bądź chce się podzielić wspomnieniami związanymi z historią Orkiestry może zgłosić się na specjalnie uruchomiony e-mail: [email protected]. Więcej informacji pod numerem telefonu: 508 940 084.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe