Miasto zaniżyło, miasto zapłaciło (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.05.2021, 06:06
  • Leszek Wójtowicz
Miasto zaniżyło, miasto zapłaciło (TYLKO W GAZECIE) Właścicielka przedszkola postanowiła, że ulży finansowo rodzicom przedszkolaków.
Wygrali przed sądem batalię o zaniżoną dotację, dlatego dzieci mogą teraz za darmo chodzić do przedszkola.

Prawie 400 tys. zł musiał wypłacić Urząd Miasta Biłgoraj właścicielce Akademii Przedszkolaka w Biłgoraju za zaniżoną w 2011 r. dotację. Uzyskane środki właścicielka postanowiła wydać na dzieci. Do końca sierpnia przyszłego roku wszystkie przedszkolaki będą uczęszczały do placówki bezpłatnie. To nie koniec sądowej batalii.

W 2011 r., pomimo zaniżanej dotacji na dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, dołożyłam wszelkich starań, aby naszym wychowankom niczego nie brakowało – wspomina Grażyna Kargol, właścicielka Publicznego Przedszkola Językowego Akademia Przedszkolaka w Biłgoraju. – Dzieci, które wtedy uczęszczały do przedszkola, dziś są w liceach. Im nie możemy zrekompensować tego, że 10 lat temu dotacja była zaniżona. Pomyślałam, że pomóc można jednak dzisiejszym przedszkolakom i ich rodzinom.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe