Osuchy: Tworzy się muzeum (TYLKO W GAZECIE)

  • 20.05.2021, 06:00
  • lew
Osuchy: Tworzy się muzeum (TYLKO W GAZECIE) Powiat pozyskał na utworzenie muzeum 2.2 mln zł, a GOK w Łukowej na remont cmentarza prawie 180 tys. zł.
Muzeum Partyzantów Polskich Osuchy 44 – tak będzie się nazywał oddział biłgorajskiego muzeum w Osuchach. Klamka zapadła, samorząd powiatowy przymierza się do realizacji zadania.

Na ostatniej sesji radni powiatowi podjęli uchwałę w sprawie „ustalenia treści zmian w statucie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju”. Teraz jednym z jego zadań jest „kultywowanie pamięci historii Zamojszczyzny związanej z działaniami partyzanckimi i bitwą pod Osuchami oraz upamiętnienie miejsca wiecznego spoczynku żołnierzy AK i BCh na największym cmentarzu partyzanckim w kraju jako symbolu ruchu oporu społeczeństwa polskiego wobec okupanta niemieckiego na terenie ziem polskich”.

W skład struktury organizacyjnej biłgorajskiego muzeum wchodzić będzie oddział noszący nazwę: „Muzeum Partyzantów Polskich Osuchy 44. Oddział Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju”.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe