Zamojska drogówka w akcji. Ponad 230 wykroczeń

  • 18.05.2021, 08:00
  • ak
Zamojska drogówka w akcji. Ponad 230 wykroczeń Fot. policja.pl
Miłośnicy szybkiej jazdy nie mieli w ostatni weekend łatwego życia. Zamojska drogówka prowadziła akcję "Prędkość". Stwierdzono ponad 230 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej, a kilku kierowców pożegnało się z uprawnieniami do kierowania.

Policjanci zatrzymywali prawo jazdy, jeśli ktoś w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Tak było w sześciu przypadkach.

– Niechlubną rekordzistką była 23-latka z Zamościa, która w piątek w Łabuniach jechała seatem z przędnością 119 km/h – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Trzech takich piratów drogowych policjanci namierzyli też w sobotę. Na ulicy Zamojskiej w Szczebrzeszynie wpadł 65-latek z Warszawy, który mercedesa rozpędził do 112 km/h. W Zubowicach Kolonii został zatrzymany 67-letni mieszkaniec Świdnika, który prędkość 100 km/h przekroczył seatem. Z kolei w Starym Zamościu na takim samym przewinieniu został złapany jadący lexusem 29-latek z Zamościa.

– Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań – podkreśla Krukowska-Bubiło.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe