Bo to raport z mijakami? (TYLKO W GAZECIE)

  • 18.05.2021, 07:36
  • Mariusz Parol
Bo to raport z mijakami? (TYLKO W GAZECIE) Śmieci, które zwożono tirami z całej Polski nadal są w Strzyżowie pod płytką warstwą ziemi.
Większość radnych nie miała zastrzeżeń do raportu o stanie środowiska w pow. hrubieszowskim.

W przygotowanym przez firmę zewnętrzną raporcie o stanie środowiska w powiecie hrubieszowskim pominięto sprawę nielegalnego składowiska odpadów w Strzyżowie (gm. Horodło) i nielegalnego wydobycia kopalin w Podhorcach i Gozdowie (gm. Werbkowice) uważa część powiatowych radnych.

Raport z realizacji Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Hrubieszowskiego za lata 2019-2020 opracowano po to, aby ocenić wykonanie ujętych w programie działań i wykorzystanie nakładów finansowych. Raport miał także odnieść się do aktualnej oceny stanu środowiska. Autorzy raportu stwierdzili, że "realizacja programu ochrony środowiska w powiecie kształtuje się na poziomie 85,41 proc., co jest bardzo dobrym wynikiem". Część radnych powiatowych nie podziela tego entuzjazmu. Uważają, że raport pomija kilka niewygodnych kwestii.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Przecież
Przecież 26.05.2021, 14:52
To ruskie samolotem zrzucili jak wypowiadał się samorządowiec.
ZSL
ZSL 26.05.2021, 10:20
Za nasze i wasze śmieci.
Krogulec (taki ptak)
Krogulec (taki ptak) 24.05.2021, 20:46
Pojęcie "niektórych" ludzi o środowisku jest żadne. Śmieci w Strzyżowie i skutki tego będą widoczne w przyszłości, gnój w rzekach (pobieranie prób jeśli już następuje i późniejsze wnioski z tego to śniegu warte), śnięcia ryb w ciekach a nawet całkowity zanik bioróżnorodności w mniejszych ciurkach (jest coś o tym w raporcie?), palenie czym popadnie (ktoś to sprawdza?), ewidencjonowanie częstości opróżniania szamb? Był ktoś w terenie? Nie widzę takowych działań na poziomie lokalnym.
Wąchający ten smród
Wąchający ten smród 25.05.2021, 07:14
Masz rację, jak długo jeszcze będzie trwać bezkarnie to nocne wypompowywanie szamb na pola??Urzędnicy gminni śpią w tym czasie, ale jest prosty sposób aby to sprawdzić, wystarczy co miesiąc zrobić w wybranej wsi kontrolę opłat za wywóz szamba. To proste jak drut, tylko żadnemu urzędnikowi się nie chce. Wierzcie mnie, że większość tych pompujących to ludzie zamożni i wykształceni i doskonale wiedzą, że niszczą matkę ziemię. To zwykłe cwaniactwo.
Masz
Masz 25.05.2021, 09:19
100 % racji . Każde gospodarstwo średnio zużywa 10 m3 wody , a szambo sąsiadowi pod płot . Żadnego nadzoru. Wszystko się dzieje za cichym przyzwoleniem organów , które udają ,że nie widzą problemu.
Dla naszego dobra.
Dla naszego dobra. 24.05.2021, 12:14
Jedynym rozwiązaniem problemu jest odsunięcie raz na zawsze PSL od władzy w powiecie. Nie bójcie się składać podpisów w sprawie referendum , jest to demokratyczne prawo każdego z nas. i nikt nie ma prawa nikogo prześladować lub straszyć za to . Nie narzekajmy tylko spróbujmy się zjednoczyć aby jutro było lepsze .
Anonim
Anonim 24.05.2021, 14:15
I wtedy przyjmię władzę pis. Z deszczu pod rynnę.
Franz Kafka
Franz Kafka 27.05.2021, 14:11
Każdy lepszy niż ta wujowo-krześniakowa koalicja. To wstyd na całą Polskę, jak gębę otworzą i zaczną coś mówić. A pchają się do radia, gazet, telewizji. To jest dopiero lans. To co zarzucali Symczukowej, to był pikuś w stosunku do tego jak sami się lansują, szczególnie ta para spod samowara. Żeby jeszcze mieli coś sensownego do powiedzenia. Ne dość, że z błędami językowym, że aż zęby bolą od słuchania tych siedem miliony, wziąść, ad voce itp. itd., to jeszcze taki bełkot myślowo-ideowy uniemożliwiający logiczne zrozumienie. A wszystko to pod hasłem "dla dobra mieszkańców powiatu". To dobro już nam bokiem wychodzi.
Rex
Rex 24.05.2021, 15:15
Kolejny straszak nie może pojąć, że ci co tworzą grupę referendalną nie należą do żadnej partii, chcą tylko zmian we władzach powiatu. To jest odważny, mądry, oddolny ruch obywatelski. Pomóżmy więc tym ludziom i nie straszmy mieszkańców. Jeżeli większość wykaże się odwagą to na pewno uda się dokonać zmian w powiecie.
Krzysiek
Krzysiek 18.05.2021, 08:16
Ciekawe kto jest autorem tego. raportu chyba ten obywatel co walczy o wolne sądy a nie o sprawiedliwe bo to wszystko jest szyte grubymi nicmi

Pozostałe