Śmieci szkodliwe dla serca i portfela (TYLKO W GAZECIE)

  • 18.05.2021, 07:00
  • Maria Dec-Kiełb
Śmieci szkodliwe dla serca i portfela (TYLKO W GAZECIE) Ks. Grzegorz Chabros: Każdy sposób walki ze śmieciami jest dobry. To ogromny problem nie tylko na cmentarzu i trzeba do niego podchodzić odpowiedzialnie. Fot. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska
Czy uda się rozwiązać problem śmieci na cmentarzu parafialnym w Tomaszowie Lub.?

Śmieci na cmentarzu parafialnym. Co zrobić, żeby ich było mniej?  – W mniej okazały sposób okazywać swoją pamięć zmarłym – proponuje burmistrz. W tej kwestii zgadza się z nim ksiądz proboszcz. Druga propozycja jest taka, że miasto przejmie cmentarz od parafii i zajmie się problemem. Na to zgody parafii nie ma. 

 Problem śmieci przed głównym wejściem do cmentarza parafialnego w Tomaszowie Lub. to nie nowość. Temat z większą siłą powraca zwykle przy okazji świąt, ale aktualny jest przez cały rok. I jest tylko coraz gorzej. 

Ściska za serce…

 Cmentarz parafialny znajduje się w centrum miasta. Kiedyś kontener na śmieci stał w pobliżu wejścia od strony ulicy Lwowskiej, drugi był ustawiony przy bocznym wejściu od strony ul. Petera. W ub. roku decyzją parafii św. Józefa, zabrano je i ustawiono w głębi cmentarza, przy cmentarzu wojennym. Śmieci bynajmniej nie ubyło.

Cały artykuł na ten temat dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chroń Las
Chroń Las 19.05.2021, 09:55
Tylko nie bierzcie przykładu z Redaktora Brzuszkiewicza
Wojtek Żet
Wojtek Żet 18.05.2021, 18:49
"i był ustawiony przy bocznym wejściu od strony ul. Pereca."
Szanowni Państwo Redaktorzy w Tomaszowie niema ulicy Pereca!
Ulica o której mowa to ulica PETERA!
Ola
Ola 21.05.2021, 21:25
Pisze przeciez na ulicy Petera
Od
Od 27.05.2021, 21:05
Pewnie poprawiono

Pozostałe