Strażak to brzmi dumnie (TYLKO W GAZECIE)

  • 18.05.2021, 05:18
  • ak, lew, par, wd
Strażak to brzmi dumnie (TYLKO W GAZECIE) W ubiegłym roku w powiecie hrubieszowskim OSP Hrubieszów uplasowała się na najwyższej pierwszej pozycji a na Lubelszczyźnie na piątej wśród ponad 1700 jednostek OSP w naszym regionie.
Projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej wzbudza liczne kontrowersje i coraz więcej protestów.

W akcjach będą mogły uczestniczyć tylko te jednostki OSP, które przekształcą się w jednostki ratowniczo-gaśnicze i tylko one dostaną wsparcie od państwa. Ratownicy OSP otrzymają dodatek do emerytury za wysługę lat. Takie m.in. zmiany przewidziano w projekcie ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Dopiero teraz projekt jest konsultowany ze strażakami. 

Środowisko strażaków ochotników generalnie jest zszokowane. Wiele zapisów w efekcie może doprowadzić do likwidacji setek jednostek. Wypadną z systemu ochrony przeciwpożarowej, zabraknie dofinansowania. Na tych, którzy spełnią wyśrubowane wymagania i będą mogli uczestniczyć w akcjach ratowniczych czekać będą nawet medale, chociaż strażakami z nazwy już nie będą – zostaną ratownikami OSP – napisano na stronie internetowej Związku OSP RP. Podkreślono, że związek otrzymał gotowy dokument i ani związku, ani żadnej jednostki OSP nie poproszono wcześniej o konsultacje. Związek jednak ich się podjął. Trwają od 10 maja.

Co o tym projekcie mówią strażacy z naszego regionu? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak, lew, par, wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
podpalacz
podpalacz 22.05.2021, 18:25
Brzmi dumnie a 10 lat temu pytałem o etart to brzniało -10tyś za staż
Rebus
Rebus 18.05.2021, 14:40
Może to i dobrze bo pora skończyć z tą partyzantką.
Do cepa
Do cepa 18.05.2021, 16:56
Pis ci w głowie tej pustej calkiem pomieszal, najlepiej z czymś skończyć , a najlepiej to z twoją głupotą

Pozostałe