Zamość: Złodziejski SMS o niedopłacie

  • 16.05.2021, 10:54
  • ak
Zamość: Złodziejski SMS o niedopłacie Fot. pixabay.com
Uwierzył, że ma jakąś niedopłatę do rachunku i teraz żałuje. 42-latek z Zamościa padł ofiarą oszustów.

Mężczyzna zgłosił policji, że w sobotę (15 maja) otrzymał SMS z informacją o konieczności dopłaty 3,64 zł do rachunku za prąd. Gdyby tego nie zrobił, miała mu być odłączona energia elektryczna. Postanowił więc sprawę załatwić i kliknął w przesłany w wiadomości link, wskazał bank, w którym ma konto i potwierdził płatność kodem BLIK. Dopiero po wszystkim zorientował się, że autoryzował w ten sposób przelew na 1000 złotych. 

Policja apeluje o ostrożność i dokładne czytanie otrzymanych wiadomości o niedopłacie. Nie należy wchodzić w podany w treści sms-a link.

– To jedna z metod działania oszustów, których celem są pieniądze znajdujące się na koncie bankowym potencjalnej ofiary. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy. Nigdy nie należy również logować się na stronę swojego banku korzystając z otrzymanego linku. Zawsze adres strony banku należy wprowadzić ręcznie – podpowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe