Miała zarobić na aukcji online. Pieniędzy nie ma

  • 15.05.2021, 10:01
  • sierż. szt. Joanna Pilarska/KPP Biłgoraj
Miała zarobić na aukcji online. Pieniędzy nie ma Fot. pixabay.com
Pechowo dla 28-latki zakończyła się przygoda zarobkowania przez Internet. Szukając pracy on-line, znalazła ofertę pośrednictwa w prowadzeniu aukcji internetowych. Kobieta udostępniła pewnej firmie swoje konto społecznościowe, a uzyskane ze sprzedaży pieniądze przesyłała na wskazane konto. W oczekiwaniu na wynagrodzenie, zauważyła, że jej konto zostało zablokowane, a kontakt z kobietą z firmy się urwał. Ponadto ofiarą oszustki, padł także mężczyzna, który wylicytował na aukcji warty 7 tysięcy złotych laptop i nie doczekał się zamówionego towaru.

W czwartek do biłgorajskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Tarnogród i  powiadomiła dyżurnego, że padła ofiarą internetowej oszustki. Z jej relacji wynikało, że parę dni wcześniej na portalu internetowym szukała ofert pracy on-line. Znalazła interesujące ją ogłoszenie i nawiązała kontakt.

Kobieta przedstawiła jej warunki dotyczące obowiązującej ich umowy. 28- latka miała udostępnić swoje konto społecznościowe firmie, która za jej pośrednictwem będzie prowadzić różnego rodzaju aukcje internetowe. 28-latka miała przesyłać uzyskane ze sprzedaży towarów z aukcji pieniądze na wskazane konto bankowe. Za „użyczenie” swojego konta otrzymywać miała stosowne wynagrodzenie.

28- latka po uzgodnieniu szczegółów podała nieznajomej login i hasło do swojego konta społecznościowego. Następnie według ustaleń, pieniądze pochodzące z aukcji przelewała na konkretne konto.

W oczekiwaniu na umówione wynagrodzenie za udostępnianie  swojego konta 28-latka zauważyła, że  zostało ono zablokowane, a kontakt z kobietą się urwał.  Wówczas zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Ale na tym nie koniec przykrych niespodzianek. Z  28- latką skontaktował się mężczyzna, który twierdził, że wylicytował na aukcji prowadzonej na jej koncie laptop  i wpłacił  prawie 7000 tysięcy złotych oczekując na przesyłkę. Kobieta zrozumiała, że nie tylko ona jest ofiarą oszustwa i natychmiast powiadomiła policję.

Pamiętajmy, ze pomysłowość oszustów nie zna granic. Przestępcy wymyślają kolejne, nowsze metody, aby oszukać i wyłudzić pieniądze. Dlatego też korzystając z internetu należy być czujnym i zachować ostrożność. Nie podawajmy nieznajomym haseł i kodów do naszych kont bankowych czy portali społecznościowych. Chrońmy swoje dane wrażliwe. Przestępcy oprócz kradzieży pieniędzy, mogą  ukraść także nasze dane, by za ich pomocą dokonywać przestępstw.

sierż. szt. Joanna Pilarska/KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe