A może by tak na noc do muzeum? To dzisiaj

  • 15.05.2021, 05:32
  • red
A może by tak na noc do muzeum? To dzisiaj
Dzisiaj jest Noc Muzeów. Ogólnopolska akcja ma swoją odsłonę również w Zamościu i w Biłgoraju.

Do zwiedzania wieczorem i już po zmroku zachęca Muzeum Zamojskie. Udostępnione zostaną ekspozycje w siedzibie przy ul. Ormiańskiej, a także w Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał”.

Tegoroczna odsłona Zamojskiej Nocy Muzeów odbywa się się pod hasłem: „Zamość Rządowy. W 200. rocznicę zmiany statusu miasta (1821-2021)”.

Zwiedzanie ekspozycji muzealnych rozpocznie się o godz. 17 i potrwa do godz. 22.Wstęp jest bezpłatny.

– Osoby zainteresowane obejrzeniem wystaw prosimy o stosowanie się do wymogów sanitarnych. Liczymy także na wyrozumiałość, jeśli udział w naszym wydarzeniu będzie wiązał się z koniecznością oczekiwania na wejście przed budynkiem – mówi Anna Cichosz, dyrektor Muzeum Zamojskiego.

Dodatkowo, na stronie internetowej www.muzeum-zamojskie.pl dostępne będą prezentacje multimedialne wybranych wystaw czasowych.

Noc Muzeów jest organizowana również w Biłgoraju pod hasłem „Ludwikówka” – ostatnia polska szabla bojowa.

"Serdecznie zapraszamy do udziału w niezwykłym spotkaniu, które przeniesie Państwa w czasy, gdy o honor i ojczyznę walczono białą bronią. Każdy z uczestników będzie miał unikalną sposobność chwycić za legendarną szablę, będącą symbolem walk polskich żołnierzy we wrześniu 1939 roku. Mowa o oryginalnym egzemplarzu polskiej szabli kawaleryjskiej wzór 1934, pokazanej w książce „Szable Wojska Polskiego 1918-1939” oraz zapoznać się z jej niezwykłą historią przy okazji luźnej pogawędki z autorem książki Januszem Jarosławskim" – zachęcają organizatorzy.

Spotkanie ma zacząć się dzisiaj o godz. 21.

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Szable Niepodległości”, autorskiego projektu Janusza Jarosławskiego, realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości, mającego za zadanie krzewienie wiedzy historycznej oraz rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uli
Uli 15.05.2021, 21:09
Nie pójdę do bilgoraja , bo ten łysy dyrektor ma emeryturę nauczycielska i blokuje młodych w zatrudnieniu mając stały dochód , to szkodnik z Turobina,kto go zatrudnił na kolejny etat,układ pięknie kwitnie,jak on wstydu nie ma , bo w turbinie to wszyscy mają jego po Ki

Pozostałe