Godzina dla zamojskich drzew. Dziś happening na ul. Piłsudskiego

  • 15.05.2021, 05:11
  • red.
Godzina dla zamojskich drzew. Dziś happening na ul. Piłsudskiego Fot. pixabay.com
Przy okazji trwającego remontu ulicy Piłsudskiego w Zamościu jest planowana wycinka rosnących tam drzew. Pomysł wzbudził kontrowersje i protesty. Dzisiaj ma zostać zorganizowany happening.

"Godzina dla zamojskich drzew" ma się rozpocząć o godz. 9. Miejsce zbiórki to plac przy samolocie przy wjeździe na os. Koszary. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym bliski jest los przyrody i na sercu leży ekologia. Zapewniają plakaty i naklejki wyrażające sprzeciw planowanej wycince drzew przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

"Staniemy obok drzew przeznaczonych do wycinki pokazując ich historię... i nasze przywiązanie do nich. Drzewa służą na setki lat, poświęćmy im godzinę!!!" – apelują.

Podczas wydarzenia będą zbierane podpisy pod wersją papierową petycji w sprawie ochrony drzew zagrożonych wycinką w związku z inwestycją realizowaną przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jej wersja online jest dostępna TUTAJ.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja
Ja 15.05.2021, 12:35
Wytnijcie wszystkie, po co nam drzewa? Masakra jakas na Sw Piatka to samo, wytną prawie wszystkie drzewa wzdłuż ulicy...

Pozostałe