Przywiózł śmieci do Zamościa. Zajęła się nim policja

  • 14.05.2021, 05:06
  • ak
Przywiózł śmieci do Zamościa. Zajęła się nim policja Fot. KMP Zamość
46-latek miał pecha. Ktoś widział, jak z przyczepki samochodu wyrzuca przy ul. Strefowej śmieci. Świadek zapamiętał numery rejestracyjne i zawiadomił policję. Dzięki temu mundurowi błyskawicznie namierzyli mieszkańca gminy Zamość.

Działo się to w środę (12 maja) wieczorem na jednej z gruntowych dróg w okolicy ul. Strefowej w Zamościu. Patrol najpierw pojechał na miejsce, którego dotyczyło zgłoszenie. Okazało się, że wyrzucone śmieci to stare, zniszczone kawałki papy.

– Policjanci szybko dotarli do użytkownika pojazdu. Okazał się nim 46-latek z gminy Zamość, który wkrótce przed sądem odpowie za popełnione wykroczenie – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że zgodnie z prawem ten, kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

– Osoby będące świadkami wyrzucania śmieci w niedozwolonych miejscach w trosce o czystość nasze środowiska naturalnego powinny reagować i informować o tym odpowiednie służby. W takich sytuacjach należy zapamiętać jak najwięcej informacji identyfikujących sprawce, jak chociażby rejestrację samochodu. Pomocne może być również precyzyjne podanie godziny i miejsca zdarzenia. Informacje o nielegalnych wysypiskach można przekazać policjantom również za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – podkreśla policjantka.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe