Tomaszów Lubelski: 100 tys. zł dla sanktuarium

  • 14.05.2021, 07:00
  • wd
Tomaszów Lubelski: 100 tys. zł dla sanktuarium Specjaliści będą się mogli zająć: konfesjonałem z XVIII wieku.
Unikatowe zabytki z tomaszowskiego sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej wymagały pilnej naprawy. Na szczęście ministerstwo kultury pozytywnie rozpatrzyło wniosek proboszcza i pokryje w całości koszty prac konserwatorskich i restauracyjnych.

Tomaszowskie Sanktuarium dla miłośników sztuki budownictwa sakralnego i historyków jest prawdziwą perełką. Żeby nią pozostało, wymaga szczególnej opieki i dużych nakładów finansowych. Dlatego proboszcz ks. prał. Czesław Grzyb gdzie tylko to możliwie, wnioskuje o dotacje na remont tego zabytku. Teraz z programu Ochrona Zabytków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pozyskał 100 tys.️ zł. Specjaliści będą się więc mogli zająć: konfesjonałem z XVIII wieku oraz obrazami pochodzącymi z klasztoru trynitarzy – "Cud wskrzeszenia przez trynitarza" i "Ustanowienie zakonu”.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Waldi
Waldi 14.05.2021, 21:52
Kler wyciąga tylko pieniądze od innych. Nigdy nie sięga po własne fundusze, własny majątek.
Robi
Robi 14.05.2021, 12:11
Polnej pomocy potrzebują też drogi powiatowe, gminne. Może tak dołożyć do komunikacji autobusowej, której praktycznie nie ma.

Pozostałe