Tomaszów Lubelski: Jest już komplet dyrektorów

  • 14.05.2021, 06:03
  • wd
Tomaszów Lubelski: Jest już komplet dyrektorów Fot. pixabay.com
W miejskich placówkach oświatowych zmiany personalne. Piotr Szumilak został dyrektorem SP nr 3, a Małgorzata Sidorowicz kieruje Przedszkolem Miejskim nr 1.

Kiedy zmarł nagle Leszek Kodymowski, dyrektor tomaszowskiej "trójki", jego obowiązki przejęła wicedyrektor i nauczyciel języka polskiego Joanna Girguś. Ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora. Przystąpił do niego tylko Piotr Szumilak, nauczyciel, dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym. I to on od 1 maja jest dyrektorem SP nr 3 im. Janusza Petera.

Przedszkolem Miejskim nr 1 od grudnia ub. roku kieruje Małgorzata Sidorowicz. To dlatego, że dyrektor Maria Piasecka przeszła na emeryturę (dyrektorką PM była przez 30 lat). Burmistrz powierzył jej to stanowisko do 31 sierpnia, ale już wiadomo, że Sidorowicz dyrektorem pozostanie, bo także wygrała konkurs. 

W miejskich placówkach oświaty na razie innych zmian nie będzie. Co prawda niedługo burmistrz Wojciech Żukowski powinien ogłosić konkurs na dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 2, ponieważ kadencja obecnej dyrektor Teresy Kosz dobiega końca, ale tego nie zrobi.

– Burmistrz skorzystał z zapisu rozporządzenia covidowego ministra edukacji narodowej, które pozwala w wyjątkowej sytuacji pandemii, gdy nie ma konieczności, bo dyrektor się sprawdził, a tak jest w naszym przypadku, przedłużyć obecnemu dyrektorowi umowę na kolejną kadencję. Oczywiście po zasięgnięciu opinii kuratora oświaty. Taka procedura jest już rozpoczęta – poinformował nas Henryk Nowosad, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta Tomaszów Lubelski.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe