Wycinka kontrolowana (TYLKO W GAZECIE)

  • 13.05.2021, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Wycinka kontrolowana (TYLKO W GAZECIE) To część tego lasu przeznaczona jest do wycinki.
Choć się jeszcze nie rozpoczęła, już wzbudza wielkie emocje.

Ma się rozpocząć w trzecim bądź czwartym kwartale br. Chodzi o wycinkę części lasu między Biłgorajem a Wolą Małą. Z apelem o wstrzymanie prac wystąpił burmistrz Biłgoraja. Poparła go część mieszkańców, a na portalu społecznościowym założono profil „Biłgoraj broni swojego lasu”. – My dbamy o las najlepiej, jak potrafimy – usłyszeliśmy w Nadleśnictwie Biłgoraj.

Temat został poruszony na ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraja. Radny Marek Kopacz pytał burmistrza, w jaki sposób można zablokować wycinkę lasu.

– Jako miasto na nadleśnictwo wpływu nie mamy – powiedział burmistrz Janusz Rosłan. – To jest instytucja państwowa i wydaje się, że decyzje zapadły gdzie indziej, a nasze nadleśnictwo musi je wykonać.

Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paul
Paul 14.05.2021, 11:51
Biłgoraj broni swojego lasu petycja: https://www.petycjeonline.com/…
Zapraszam do podpisywania!

Pozostałe