Józefów: Przy Trakcie Lwowskim

  • 13.05.2021, 06:54
  • lew
Józefów: Przy Trakcie Lwowskim Ta droga w kierunku Hamerni nosi teraz nazwę Trakt Lwowski.
Były cztery propozycje. Rada Miejska w Józefowie postanowiła, że droga gminna od ul. 29 Marca w Józefowie wzdłuż lasu w kierunku miejscowości Hamernia będzie nosić nazwę Trakt Lwowski.

Podczas konsultacji społecznych mieszkańcy mieli do wyboru 4 propozycje nazwania ulicy: Czartowe Pole, Gościniec Lwowski, Lwowska i Trakt Lwowski. Pierwsza miała przypominać, że droga prowadzi do rezerwatu krajobrazowego „Czartowe Pole”, obej­mującego dolinę rzeki Sopot wraz z serią wodospadów w okolicy Hamerni. Skąd się wziął motyw lwowski?

– To historyczna nazwa szlaku, który przed wojną prowadził w kierunku Lwowa i był dość obficie użytkowany – wyjaśnia burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Największym powodzeniem cieszył się Trakt Lwowski, dlatego na ostatniej sesji (30 kwietnia) radni podjęli stosowną uchwałę.

Obecnie przy ciągnącej się przez ok. 1 km drodze gminnej (pozostała część szlaku należy do Nadleśnictwa Józefów) znajdują się 3 domy, ale z czasem może być ich więcej, bo większość gruntów na tak zwanych Borsukach, czyli po obu stronach ul. Trakt Lwowski – w wyniku zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego – została przekształcona przez samorząd na tereny pod zabudowę mieszkaniową.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe