Trwa maturalny maraton (TYLKO W GAZECIE)

  • 12.05.2021, 07:18
  • Anna Szewc
Trwa maturalny maraton (TYLKO W GAZECIE) Fot. A. Szewc Uczniom klasy III a z I LO w Zamościu humory dopisywały po każdym z pisemnych, obowiązkowych egzaminów.
Rozpoczęły się egzaminy dojrzałości. Młodzi ludzie piszą je po wielu miesiącach zdalnej edukacji.

Już w poprzednim roku szkolnym musieli się przestawić z nauki stacjonarnej na zdalną. Po wakacjach wrócili do swoich klas na nieco ponad miesiąc i znowu zaczęły się lekcje przez Internet. W szkołach spotkali się podczas egzaminów organizowanych w reżimie sanitarnym. Tegoroczni maturzyści zapiszą się w historii polskiej edukacji.

Matury rozpoczęły się w całej Polsce we wtorek, 4 maja. Zgodnie z tradycją tego dnia uczniowie liceów i techników pisali obowiązkowy egzamin z języka polskiego, w środę przyszedł czas na matematykę, a później język obcy nowożytny. Uczniowie mają też obowiązek przystąpienia do co najmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Sprawdziliśmy nastroje maturzystów z Zamościa przed i w trakcie egzaminów.

Szczegóły tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe