Szczebrzeszyn: Na sesję bez pytania (TYLKO W GAZECIE)

  • 11.05.2021, 15:27
  • Mariusz Parol
Szczebrzeszyn: Na sesję bez pytania (TYLKO W GAZECIE) Rafał Kowalik: Na obrady przyszedłem w maseczce i zachowałem wszelkie wymogi w walce z COVID-19.
Były radny RM w Szczebrzeszynie poskarżył się wojewodzie i powiadomił prokuraturę.

Rafał Kowalik nie jest już radnym, ale sprawami miasta nadal się interesuje. W lutym wybrał się na sesję. Próbowano wyprosić go z sali obrad. Powiadomił o tym wojewodę lubelskiego i prokuraturę. Prawnicy wojewody przypomnieli przewodniczącemu rady "o bezwzględnym przestrzeganiu zasad jawności działania rady gminy i wynikającego z niej prawa mieszkańców do wstępu na sesje rady miejskiej". Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa.

Na początku lutego Rafał Kowalik złożył rezygnację z mandatu radnego miasta Szczebrzeszyna.  

 – Ta decyzja była dla mnie wyjątkowo trudna, ale musiałem ją podjąć ze względów osobistych i zawodowych – tłumaczy Rafał Kowalik.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe