Hrubieszów: Zmiany we władzach powiatu (TYLKO W GAZECIE)

  • 11.05.2021, 08:05
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Zmiany we władzach powiatu (TYLKO W GAZECIE) Od lewej: Marcin Zając – nowy członek zarządu powiatu i Jerzy Czerw – jego poprzednik.
Jerzy Czerw jest radnym powiatowym, ale nie jest już członkiem zarządu powiatu. Jego miejsce zajął Marcin Zając. Do komisarza wyborczego w Zamościu wpłynął wniosek o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Rady Powiatu Hrubieszowskiego.

Nadzwyczajną sesję Rady Powiatu Hrubieszowskiego zwołano na 7 maja, dzień po tym jak Piotr Szafrański, komisarz wyborczy w Zamościu, wydał postanowienie w sprawie obsadzenia mandatu radnego powiatowego w Hrubieszowie. W porządku obrad umieszczono jedynie ślubowanie radnego Jerzego Edwarda Czerwa, który tydzień wcześniej został wybrany nieetatowym członkiem zarządu powiatu.

Na nadzwyczajną sesję przyszło tylko 11 radnych koalicji rządzącej powiatem. Część radnych opozycji zbojkotowała obrady.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lalalala wszystko dla dobra współmieszkanców hydra nieczysta o sobie powie
lalalala wszystko dla dobra współmieszkanców hydra nieczysta o sobie powie 22.05.2021, 19:16
Czerwik nie pamięta jak był od sł zdrowia w starostwie i jak ze skargą sie przychodziło to nic nie mógł, To co on moze jak nic nie moze a jest uległym samorządowcem od PRL, Tak sie układa ze ciągle jako rtatowt jierownik haqhahah Bowa zmiana, zwłaszcza w szpitalu bo o sklepik gdzie żonka i synowie siedzą trzeba zadbac hahahha
Czego to ludzie o sobie nie wymysla
Czego to ludzie o sobie nie wymysla 22.05.2021, 18:34
odwołało swoje odwołania hahahah wy już w jakiś idiotyzm i paranoje popadacie . bo synalki komuchów nie zanją sie na fizycznej pracy ani na zadnej innej , Ani te stare komudzki z urz ędów są zbyt delikatne i sie fizycznymi brzydzą, Stworzyła sie taka post- PRLowska elita co i TW regionalnych ma i lokalnych cingciarzy, że aż dziwne ze sie wpychają w jakieś, moralizowanie ludzi. Ciekawe czy w TRW regionalni pani dyr sp1 dalej apel dla Pachplet prowadzi jak za komuny hahahha A teraz wieszcz odrodzonej Polski i pewnie prowadzia tajne nauczania hahahha
Starostwo
Starostwo 17.05.2021, 06:37
7 Maja Odwołało na sesji swoje odwołania i tego samego dnia odwołało inaczej zinterpretowane te same odwołania i powołania.Parodia parodii w czystej parodii. A w szpitalu nadal pracują na śmieciowych umowach i cisza.
Dr Freud
Dr Freud 16.05.2021, 08:53
A gdzie się schował ten zdrajca Ożóg?Czyżby na zwolnienie lekarskie uciekł? Typ Wielkiego Egoisty i Megalomana. Facet o wielu twarzach. Zero honoru, zero odwagi, zero przyzwoitości, zero empatii dla ludzi. Wszystko, co robi to z myślą o własnej osobie i własnych partykularnych interesach. Takich ludzi ludzi trzeba omijać szerokim łukiem i nie daj Boże dopuścić do władzy.
Ekolog
Ekolog 15.05.2021, 18:50
Może straż miejska sprawdzi na Różanej czy syn Radnego Powiatowego oponami nie pali bo czarniejszy dym z jegokomina leci niż z piekarni na kolejowej ???????
Reytan
Reytan 14.05.2021, 15:04
Mili Państwo sprzeczacie się o bzdety, a prof. Miłosz Parczewski, członek Rady Medycznej doradzającej premierowi ws. COVID-19, wystąpił z szokującą propozycją. Chce, by niezaszczepionych przeciwko koronawirusowi obowiązywała godzina policyjna oraz zakaz przemieszczania się pomiędzy województwami. Obudzicie się i będzie pozamiatane. Popiszecie i nawet nie zwrócie uwagi, że wolności nie macie.
 przesada  propagandowa
przesada propagandowa 15.05.2021, 18:52
dobrze że Schetino zaszczepił sie po za kolejnością i reszta związanych z TVN i UW
 Z niecierpliwością
Z niecierpliwością 14.05.2021, 12:48
CZEKAMY DYREKTORZE GAŁECKI NA TWÓJ POWRÓT.
Dokończyć
Dokończyć 22.05.2021, 10:47
Upadek szpitala i prywatyzację, to niecierpliwość.
Zamienił stryjek
Zamienił stryjek 13.05.2021, 08:25
Hoop siup! Zmiana d..p !!
Swoi
Swoi 13.05.2021, 08:10
Zastępują swoich Kamaryle.
Antymarksizm
Antymarksizm 12.05.2021, 19:23
Szlag was trafia Czerwili ze byle prostak budowlaniec przyjedzie z nwm północy czy zachody a wy wschodowi tyle lat lizaliście i was nie stać na to co teraz pracujących na zachodzie hahahah
Czujecie presje dorabiuania sie dalej hahahah Pracuj pracuj jak na biurku zejdziesz to ZUS zaoszczędzi hahahah. Ale młodym odbierasz prace i napedzasz migracje.
Wyborca
Wyborca 12.05.2021, 18:55
Józik i tak wam tego nie wybaczy
Hrubieszów na zające schodzi
Miłośnik cyrku postkomunistycznego
Miłośnik cyrku postkomunistycznego 12.05.2021, 18:17
Gryżcie sie pajacyki o stołki dla sienbie i dzieci a ja podrzucam paliwo do ognia i śmieje sie z was. Jesteście na tyle zaradni ze jak za PRL do koruta sie dorwaliście to teraz zębami sie trzymacie etatów i wszystko zrobicie zeby rodzine wkręcić na stołki hahahah. Trzeba coś ostrego zamówić do starostwa, jakieś sztućce bo juz walka słowna robi sie błazenadą.
płatnik podatków  samorządowych
płatnik podatków samorządowych 12.05.2021, 18:12
Nowe zmiany a czerwie siedzą od czerwonego PRL po urzędach. To jakie zmiany? Typ od sł zdrowia powinien pewnie dawno na emeryture iść bo jusz dzieci ustawił po stanowiskach , to co ma teraz na celu?
Bulwersator
Bulwersator 12.05.2021, 16:58
Przepraszam bardzo po co ta kronik pisze o tym bałaganie Starostowie,Pani burmistrz tego zadupia jak i tak to na nich nie robi wrażenia i dalej robią co chcą takiego bałaganu,syfu nie było odkąd pamiętam w tym mieście.Dlaczego nie przyjzycie się wszystkim instytucjom podległym urzedowi miasta i Starostowie kto siedzi na stołkach kierowniczych tych instytucji.
rodzinno-towarzyska mafia
rodzinno-towarzyska mafia 15.05.2021, 18:23
Wiem jak wygląda nabór na etaty w podległych instytucjach bo niejednokrotnie sie ubiegałem o jakić to Dyr. wydawali mi sie jacyś niepełnosprawni umysłowo starając mnie sie zbyć. Pytanie jak ci Dyr placówek sie dostają jak na byle jaki etat rządają min 3 letni starz. A dostają sie jacyś dziwni ludzie co o zarządzaniu poęcia nie mają. Śmiech na kółkach to zatrudnianie w mieście czy powiecie. Klika działa!!!!!!!!!!!!! Ale co to da krzyczenie jak sami na siebie głosują i sie po stołkach obsadzają od komuny. Przecież jak tu mieszkasz to wiesz ze w urzędach nic sie nie zmieniło. Nawet w Policji drzi otwierasz ,a tam dalej MO i potomni hahaha
Ale
Ale 12.05.2021, 06:48
Bałagan, dyletantyzm, laicyzm prawny starostwa, zero kasy, głupota głosowań i w szpitalu bur..l na kółkach, długi, pracownicy ryją za poniżej minimum, okradanie stażowego,składki emerytalne niezgodnie z kodeksem pracy odbijane z 450 zł, a nie od przychodu.Kiedy PIP i Sąd Pracy tymi przestępstwami się zajmie, bo dyrektorka i starostwo mają to w dalekim poważaniu.
Observer
Observer 12.05.2021, 08:55
Podziękuj Gałeckiemu.
Powiecie
Powiecie 12.05.2021, 07:54
Wybraliście bagno partyjniackie nic dla nas, stołki, stołeczki, układy i kasa sobie, swoim, kolesiostwo i nepotyzm KAMARYLE totalni.
Mdli już od tego dobra
Mdli już od tego dobra 12.05.2021, 07:32
Przecież pani Starosta tak się stara i robi to wszystko dla dobra mieszkańców i rozwoju powiatu, a niewdzięczny lud nie potrafi tego docenić i referendum chce robić. Niech się cieszy, że na taczce z gnojem nie chcą jej wywieźć albo wykopać ze stołka kopniakami.
Powiatowa
Powiatowa 12.05.2021, 07:57
Jagna 2.
BRAWO
BRAWO 11.05.2021, 12:49
BRAWO PAN WOJEWODA.
Skunks
Skunks 11.05.2021, 13:25
Jakie brawo?? To wielki wstyd dla Wojewody jako organu nadzoru nad naszym powiatem. Tyle zakwestiowanych przez jego prawników uchwał podjętych przez zarząd powiatu z naruszeniem prawa i co?? Dalej się przygląda jak sobie z niego drwią. Pani starosta, bezczelnie i z ironią mówi na sesji, że oni się nie zgadzają ze stanowiskiem Wojewody, oni mają swoje prawo i wiedzą lepiej. A co pan Wojewoda powie na odwołanie 2 razy pana Ożoga na dwóch kolejnych sesjach. Czy prawnie zatem został powołany pan Czerw na członka zarządu, skoro bezskutecznie odwołano za pierwszym razem Ożoga?? Przecież nie mogli tego zrobić, a zrobili. Robią co chcą i nie ma na nich bata. To dlatego Jóźko tak chętnie opowiada się za referendum, bo wie jak trudno zmotywować ludzi do pójścia na referendum, ale komisarza to un już nie chce, bo wie, że komisarz popędzi w mandziec to towarzystwo i skończy się to sobiepaństwo.
BRAWO 2
BRAWO 2 11.05.2021, 14:13
Mam nadzieję ,że to pierwszy krok w dobrym kierunku.
Belka
Belka 11.05.2021, 13:47
Masz całkowitą rację,jak byłby poprzedni wojewoda nie było by takich cyrków.
Narodziny gwiazdy
Narodziny gwiazdy 11.05.2021, 09:34
No i "Krześniak" jak to mówi wódz Józef, nareszcie dopiął swego i został członkiem Zarządu. Kariera pilityczna iście w zawrotnym tempie. Jeszcze rok temu nikt go nie znał, sprzedawał nawozy po rolnikach. Fuksem dostał się do rady z listy PiSu zastępując zmarłego św.pamięci Janka Grabarczuka. Pierwszy raz w Samorządzie, zero wiedzy, obycia, rażący sposób wypowiedzi, ale za to aspiracje wielkie. Wspólnie z Anetą Karpiuk, Markiem Katą i Tomaszem Ożogiem chcieli więcej i więcej, dlatego zainspirowali Kuropatwę do sięgnięcia po władzę w Powiecie. Gdyby nie oni, PSL nie miałby szans powrotu do władzy. Ale władza niesie za sobą dobre stanowiska i profity. Tym spodobem biegusiem załatwił "Krześniak" stanowisko sekretarki dla swojej konkubiny, pod niego rozpisano konkurs na stanowisko urzędnicze w Powiatowym Urzędzie Pracy, a dla uhonorowania jego cięeeeżkiej i mozolnej w pocie czoła pracy dla DOBRA MIESZKANCÓW (to jego i pani Starosty ulubiona fraza) został wybrany przewodniczącym Społecznej Rady SPZOZ. Ale to funkcja społeczna, dochodu z tego nie ma, tylko zbieranie jobów ze wszystkich stron, więc dopóty urabiali wodza Józefa, dopóki nie został członkiem Zarządu. Myślę, że to jeszcze nie koniec jego zawrotnej kariery, niedługo zostanie v-ce starostą i nieważne, że Kata siedzi pod obcasem Jóźka i głosuje tak jak ma nakazane. Tutaj chodzi o to aby pokazać, że Solidarna Polska rządzi naszym powiatem, a Kata jest przecież zawieszonym członkiem PiS. Nie dziwi mnie, że radni z opozycji nie przyszli na tę sesję, myślę, że nie chcą firmować tego co się wyprawia. Tym bardziej uważam, że postąpili słusznie, gdyż jak 2-krotnie składali wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w sprawie szpital, to przewodniczący Rady Józef Kuropatwa stanowczo odmówił, tłumaczą się pandemią. Jakoś w przypadkach zmian kadrowych pandemia im nie przeszkadza. Mieszkańcom już się krew gotuje, jak na to wszystko patrzą. Nie referendum, bo to odwleczenie w czasie, a szybkie wejście komisarza powołanego przez pana Wojewodę może jeszcze uratować nasz powiat. Takie zdanie ma wielu mieszkańców i w tym kierunku trzeba działać.
xyz
xyz 11.05.2021, 09:28
Sami siebie wybierają i wspierają- takie przetasowania koniczynkowe.
Aż mdli na widok tej "starostowej władzy"
11 osób
11 osób 11.05.2021, 09:16
Bez komentarza. Około 70 tys. mieszkańców powiatu na to patrzy, a może już zbrzydło patrzeć.
Franz Kafka
Franz Kafka 11.05.2021, 11:40
Oni tylko na to czekają, żeby zbrzydło ludziom i przestali interesować się tym, co w Starostwie się wyprawia. Jak nikt nie patrzy na ręce, to hulaj dusza piekła nie ma. Niedoczekanie wasze. Będziemy cały czas pisać i głośno mówić o wszystkich złych rzeczach zrobionych wbrew obowiązującemu prawu i ludziom. I nie straszcie ludzi sądami oraz prokuratorem. Żyjemy w wolnym państwie i mamy prawo do oceny poczynań i zachowań osób publicznych. Prawda boli, oj boli, ale skoro startowało się w wyborach na radnego, to trzeba było mieć tę świadomość, że każdy wasz ruch będzie kontrolowany i oceniany. Władza nie jest dana raz na zawsze, zapamiętajcie to!!!

Pozostałe