Werbkowice: Uratował jedno życie (TYLKO W GAZECIE)

  • 11.05.2021, 06:09
  • par
Werbkowice: Uratował jedno życie (TYLKO W GAZECIE) 61-latka z Werbkowic nie udało się uratować.
28-letni Dariusz Mazurek z Gozdowa uratował z pożaru 78-latka z Werbkowic. Próbował ocalić też życie 61-letniemu lokatorowi płonącego budynku, ale drogę na poddasze odcięły mu płomienie. 61-latek nie przeżył pożaru.

Pożar w parterowym budynku w Werbkowicach wybuchł w niedzielę 9 czerwca wczesnym popołudniem. Przed strażakami na miejsce dotarli sąsiedzi. Dwoje z nich próbowało ratować mieszkańców palącego się budynku. Dariusz Mazurek usiłował wejść na poddasze, bo wiedział, że tam może być człowiek. Nie udało się, bo gdy otworzył drzwi, buchnęły na niego płomienie i dym.  Mazurek szybko zbiegł schodami na parter, zakręcił i odłączył butlę z gazem, wyłączył prąd. Z płonącego budynku wyniósł niepełnosprawnego właściciela domu, który mieszka na parterze.

Zaraz potem na miejsce pożaru przyjechali strażacy z OSP w Werbkowicach, a tuż po nich zawodowi strażacy z Hrubieszowa.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe