Telatyn będzie mieć nowoczesne przedszkole

  • 10.05.2021, 07:51
  • ak
Telatyn będzie mieć nowoczesne przedszkole Fot. pixabay.com
W ciągu dwóch lat w Telatynie ma powstać nowoczesne przedszkole. Opiekę będą mieć w nim zapewnioną najmłodsze dzieci, w wieku 3 i 4 lat. Gmina dostała na to pieniądze.

Projekt "Wesołe przedszkolaki" gmina Telatyn realizuje w partnerstwie z gminą Wojciechów dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Wniosek Telatyna zajął 8 miejsce na liście rankingowej zdobywając 98 pkt. Dzięki temu jest jednym, z 13 najwyżej ocenionych i na jego realizację przyznano dotację w wysokości 700 tys. zł, a całkowita wartość projektu to ponad 1,9 mln zł.

W ramach zadania przewidziano utworzenie nowego oddziału przedszkolnego dla piętnaściorga dzieci 3-4 letnich. W planach jest również doskonalenie zawodowe nauczycieli, którzy podejmą m.in. studia podyplomowe. Poza tym w całym przedszkolu poszerzona zostanie oferta edukacyjna, m.in. o zajęcia logopedyczne, sensoryczne czy korekcyjno-kompensacyjne. Poza tym zbudowany zostanie plac zabaw.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe