Zamość: Fałszywy bankowiec chciał okraść 42-latkę

  • 06.05.2021, 12:09
  • ak
Zamość: Fałszywy bankowiec chciał okraść 42-latkę Fot. pixabay.com
Opowiedział bajeczkę o włamaniu na konto i wysokim kredycie. Obiecywał kobiecie, że pomoże wszystko "odkręcić", ale chciał, by mieszkanka Zamościa przelała pieniądze na wskazane przez niego konto. Całe szczęście, że kobieta miała limit na koncie. Straciła 3 zamiast kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Telefon zadzwonił we wtorek, 4 maja. Mężczyzna przedstawiający się jako przedstawiciel banku powiedział 42-latce, że z jej konta „wypłynęło” 500 zł. Pytał, czy to ona wypłaciła pieniądze. Zamościanka zaprzeczyła, a wtedy rozmówca stwierdził, że ktoś włamał się na jej konto i zaciągnął kredyt w wysokości 40 tys. zł.

Kobieta zalogowała się na swoje konto bankowe i rzeczywiście pieniądze z pożyczki były na jej rachunku. Usłyszała, że musi je przelać na konto rezerw bankowych, bo inaczej zostanie zmuszona do spłaty pożyczki. "Bankowiec" wskazał numer rachunku, na który miał być dokonany przelew. 

– Na szczęście 42-latka miała na koncie ustalony dzienny limit operacji finansowych. Dzięki temu zdołała przelać jedynie 3 tysiące złotych. Rzekomy pracownik banku namawiał ją jeszcze do zwiększenia limitu oraz zaciągnięcie odnawialnego kredytu na blisko 20 tysięcy złotych. To wydało się kobiecie podejrzane – opowiada Dorota Krukowska-Bubuło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Mieszkanka Zamościa sama skontaktowała się z infolinią banku, gdzie poinformowano ją, że padła ofiarą oszustwa. Kobieta natychmiast zgłosiła to policji.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe