Zamość: Zderzenie rowerzystek na ul. Wyszyńskiego

  • 06.05.2021, 05:30
  • ak
Zamość: Zderzenie rowerzystek na ul. Wyszyńskiego Fot. KMP Zamość
Jednym rowerem jechała 65-letnia kobieta, a drugim 15-letnia dziewczynka. To ta młodsza nie była wystarczająco ostrożna i doprowadziła do zderzenia jednośladów. Starsza zamościanka trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 4 maja na ul. Wyszyńskiego w Zamościu w pobliżu wjazdu na teren parkingu przy markecie spożywczym. Obie rowerzystki jechały chodnikiem od strony ronda Rady Europy w kierunku ulicy Wyszyńskiego. 65-latka zwolniła, bo chciała się zatrzymać, a 15-latka nie przyhamowała w porę i uderzyła w kobietę próbując ją wyprzedzić. Obie upadły na chodnik.

– 65-latka doznała obrażeń, załoga karetki pogotowia przewiozła ją do szpitala. 15-latka nie potrzebowała pomocy medycznej, zaopiekowała się nią powiadomiona o wypadku matka – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy miejskiej Policji w Zamościu. Dodaje, że obie jechały chodnikiem przeznaczonym dla pieszych, wiec zgodnie z przepisami przemieszczając się rowerami powinny skorzystać z ulicy.

I precyzuje, że prawo ruchu drogowego dopuszcza trzy wyjątkowe sytuacje, kiedy rowerzysta może poruszać się chodnikiem. Może tak jechać opiekun z dzieckiem do lat 10, które porusza się rowerem. Na chodnik można wjechać, gdy są złe warunki atmosferyczne, np. pada śnieg, jest ulewa, silny wiatr, gęsta mgła czy gołoledź. Trzeci wyjątek to sytuacja, gdy na drodze jest dozwolona prędkość powyżej 50 km/h, a nie ma na jezdni wyznaczonego pasa ruchu albo ścieżki rowerowej.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodzic
Rodzic 06.05.2021, 19:49
Wiadomo po chodniku, pozabijać dzieci!! Bydło na rowerach!! Jak spotkam to ......!!!!!!!!!!

Pozostałe