Powiat hrubieszowski bez kasy na drogi (TYLKO W GAZECIE)

  • 06.05.2021, 06:00
  • Mariusz Parol
Powiat hrubieszowski bez kasy na drogi (TYLKO W GAZECIE) Powiat hrubieszowski starał się o dofinansowanie 3 inwestycji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 r. na sumę ponad 20 mln zł.
Powiat hrubieszowski jako jedyny na Lubelszczyźnie nie dostał pieniędzy w najnowszym rozdaniu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ubiegłym tygodniu Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował, że rozdzielono środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remonty, przebudowę i budowę nowych dróg gminnych i powiatowych. Lubelszczyzna otrzyma na realizację tych zadań w sumie ponad 289,7 mln zł. Na liście podstawowej umieszczono 48 zadań powiatowych – z 16 powiatów ziemskich i z 2 powiatów grodzkich (Zamość i Chełm).  Nie ma na tej liście projektów powiatu hrubieszowskiego.

Powiat hrubieszowski złożył 3 wnioski o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Opiewają na sumę ponad 20 mln zł. Samorząd powiatowy chciałby przebudować i zmodernizować odcinki powiatowych dróg: Skierbieszów – Hrubieszów, drogę na ul. Jagiełły w Hrubieszowie oraz ponad 1 km odcinek drogi w Uśmierzu (powiatowa droga Hrubieszów –  Granica Państwa w Dołhobyczowie).

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lolo
Lolo 07.06.2021, 10:33
No i mamy uratowany szpital. Wybrnęli z tego, co nie zmienia faktu że z tym zarządem to biedę ciągną dalej, kasy na drogi niedostaniemy.. tylko wojenki ciągłe. Referendum już trwa, a na Lubiehrubie niema dnia żeby powiat niewstawiał sprostowań z naszych pieniędzy. Żenada
Do wyborów
Do wyborów 30.05.2021, 20:34
Taaaa... A pod hrubieszowskim sądem ciągle tylko Kodziarze wieszają plakaty na płocie, oczywiscie policja niereaguje, ale jak ja bym chciał coś powiesić na tym płocie to by zaraz mnie zawinęli. I oni chcą dofinansowania od pisu..? Drogi są wizytówką tego regionu, i kasy niedostaną na to, ale za to lewica wyskrobała pół mln zł dla szpitala hohoho! Nawet jak bym bym złamał kikuta pod tym szpitalem to wolałbym pojechać do Chełma albo Zamościa.
Zostały
Zostały 26.05.2021, 11:19
Żebry.
 Zdziwiony
Zdziwiony 12.05.2021, 18:23
Japierd.. Ludowcy w natarciu drą ryje zeby u władzy sie trzymać a zapomnieli o tym co powinni robić
Komisasz
Komisasz 11.05.2021, 12:11
Tszy wnioski przepadli, pewnie nie napisane jak tsza. Wczesniej nie umili i tera tesz, a płacone miesiac w miesiac te magistry maja z tego użędu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.05.2021, 12:09
Czas na zgodę. Zdjęcia z obchodów Konstytucji 3 maja w Hrubieszowie mówią nam wiele. Niech wszystkie osoby zaangażowane w ten konflikt ochłonął wreszcie. Czynnie uczestniczyliście w Mszy św., niektórzy przystępowali do komunii. To zobowiązuje. Wzajemna nagonka i hejt nie służy dobru, jakim jest nasza mała ojczyzna. Rocznica konstytucji, to również pamięć o sporach, które doprowadziły do rozbiorów. Nie słuchać złych doradców po obu stronach tego konfliktu. Mieszkańcy chcą rozwiązywania problemów, a nie sporów politycznych.
Niestety
Niestety 09.05.2021, 20:59
Juz za późno na zgodę...
Jóźku z Arletką
Jóźku z Arletką 07.05.2021, 01:02
Odwołać nieudaczników!!!

Jak maja tak dalej rządzić, to już lepiej nowe wybory, ale bez nieudaczników !!!

Niech rządzą u siebie w gospodarstwach a nie w powiecie !!!

Kto za odwołanioem tych nieudaczników ?
Potencjalny pacjent
Potencjalny pacjent 18.05.2021, 19:00
Z zarządzania tutejszym szpitalem śmieje się już cała Polska, oby nie śmiał się cały świat, z Afryka włącznie...

Wojewoda do dzieła!

Dosyć tego pośmiechowiska !
Rybka
Rybka 12.05.2021, 19:11
Najwyższy czas odwoać ten na pół "zwierzyniec", bo niedługo to będziemy jeździć do Chełma czy Tomaszowa
Rex
Rex 07.05.2021, 23:41
Jak odwolasz , jak powołał Sasin
Your Men
Your Men 07.05.2021, 14:24
Bez przesady. Zacznij od referendum, a zobaczymy ile zbierzesz podpisow w calym powiecie. Gwarantuję, że niewiele. Spróbuj, to przekonasz się. Oczywiście wtedy bedziesz musiał ujawnić się.
Franz Kafka
Franz Kafka 08.05.2021, 11:07
Myślisz, że ludzie się was boją. To, że wszystkich straszycie Prokuraturą i byle durnotę zgłaszacie na Policję, to świadczy o waszej bezsilności i nieudolności w rozwiązywaniu nie tylko problemów, ale i prostych bieżących spraw. Myślicie, że zamordyzm jak za czasów Stalina umocni waszą władzę?? Jeżeli tak jest, to się mocno mylicie. Nie takich w historii strącano z tronów.
un
un 07.05.2021, 08:25
orczyki WON!!!!
Plan
Plan 06.05.2021, 21:01
Co wy się tak plujecie. Tyle co zrobił Józek dla powiatu bez Sasina i Symczuk na to co rządzą nigdy tego nie osiągną tego co on sam. Symczukowa gdyby nie Sasin rozdawał naszych pieniędzy nic by nie zrobiła. Teraz jasno trzeba powiedzieć że to pani Symczuk z semsty że ją olali i odwołali za sprawą Pana Sasina nasz powiat nie dostał pieniędzy. Teraz im dziękujcie a nie obwiniacie kogoś kto nie ma na wpływu. Teraz dzielą kasę z unii a kto to będzie spłacał że pani Symczuk z panią Majewską rączki zacierają na nie swoją kasę. Ludzie będą bulić to popierają ci co myśleć nie potrafią i słuchają farmazonów ściemy ludzi którzy nigdy do polityki i rządzenia wejść nie powinni. Niszczą wszystko na swojej drodze. Jak macie pytania o kasę to pytać Pana Sasina nie darmo Hrubieszów miał ,68% poparcia dla tego Pana niech teraz daje.
Arletka
Arletka 14.05.2021, 18:28
Chyba w gminie Mircze i okolicy wioski Prehoryłe,a powiatówki w pozostałych gminach leżą i czekają na lepsze rządy
taaa
taaa 07.05.2021, 08:28
taaaa narobił
najbardziej zapóźniony powiat w lubelskiem jak nie w kraju
jedyne osiągniecie to 16 lat budowy drogi do siebie do domu
Kraszan
Kraszan 06.05.2021, 22:31
Nic nie rozumieć.
Aleś popłynął kolego z nurtem śmierdziejówki. Cóż za styl, śmiać się czy płakać?
Do tego czegoś
Do tego czegoś 06.05.2021, 23:34
Za to ty kolego z tego szamba co wlazłeś, to nie wyjdziesz i tu własnie płakac trzeba, ze mózg wyprany bzdetami partyjnymi
nalP
nalP 07.05.2021, 06:46
Józek dla powiatu śmietnisko i przekręty drogowe gratis.
Radek
Radek 06.05.2021, 17:42
Kto wtedy był działaczem PSL? W Sejmiku Wojewódzkim był przewodniczacym. Inni od wielu lat w Radzie Powiatu. Teraz od kilku lat są w porozumieniu hrubieszowskim. Kto z radnych miejskich decydował o placu buraczanym w mieście? Wiemy o kilku obecnych miejskich radnych. Entuzjazm był olbrzymi, a rewitalizacja "przepiękna". Dzisiaj straszą kikuty drzew w donicach. To jest osiągnięcie na miarę stulecia. A kto pamięta plany spalarni i sprzeciw mieszkańców? Kto nie był za, to nie docenił ówczesnej RM i jej pomysłów. Dzisiaj już niektórzy mają krótką pamięć, ale wyborcy pamiętają.
zamojski prawnik
zamojski prawnik 06.05.2021, 16:40
Do autora wpisu. W Polsce nie ma czegoś takiego jak powiat ziemski. Powiaty ziemskie zostały zlikwidowane dawno dawno temu.
Pozdrawiam.
Lhr
Lhr 06.05.2021, 14:32
Czyli dziękujemy Marylce i Józowi za rozwój tego powiatu! Wstyd.
Janina
Janina 06.05.2021, 17:19
Marylka już od prawie roku nie jest starostą! To pani Karpiuk teraz rządzi z Józefem K. i tak bardzo się stara!
lechita
lechita 06.05.2021, 14:21
Pamiętam jak jeszcze nie tak dawno cieszył Józef Kuropatwa i jego zielone ludziki ,że uwalił projekty z RPO dla Dołhobyczowa, Mircza, gm. Hrubieszów miasta Hrubieszowa - basen. W sumie ponad 20 mln. Ale dostał kasę na salę gimnastyczną na Żeromskiego / ok.1,5 mln/! Teraz cieszy się Maryla Symczuk bo powiat hrubieszowski nie dostał na drogi 20 mln ! Czym oni się od siebie różnią? Niczym! Prywata jest najistotniejsza w ich pseudopolitykierstwie! Marszałek Józef Piłsudski proroczo mówił o takich ludziach w polityce i życiu publicznym - Im kury szczać prowadzać.....
Mem
Mem 06.05.2021, 16:49
Co Cię tak boli hala sportowa? Przy innych szkołach oczywiście kasa była fundowana przez prywatnych sponsorów, a nie przez powiat i województwo. Lepiej zajmij się sprawdzaniem, jak dobre byly projekty pisane na inwestycje miejskie. Ale za " małpim gajem" , to projekty były, że ho ho i trochę. Za poprzedniej rady i burmistrza. Kamienny rynek, według obietnic wyborczych, mial byc przebudowany. Nagle cisza. A tam gdzie Hubal mieszkał, to budowa trwa i trwa. To też wina, że hala sportowa przy szkole? Ogarnij się człowieku i przestań jatrzyć, bo faktycznie, jesteśmy postrzegani, jak dziki wschód. Reklamę zapewnily nam wszystkie władze i próbują wciągnąć mieszkańców w głupi konflikt. Wszystkich ludzi zachęcam do przestudiowania oświadczeń majątkowych osób publicznych z naszego grajdołka. Za ile tak publicznie pracują. Szczegolnie radnych i władze.
nooo
nooo 07.05.2021, 08:37
co bredzisz tumanie żeglarzu. Józek dostał 3 mln dotacji na salkę przy Kościuchu a zablokował 12 mln dotacji na basen. Piękny interes dla mieszkańców. Rynek to jak pamiętam to zasługa freda flinstona z Zamościa. A przebudowę blokowała dotacja z UE. 5 lat nic nie można ruszyć
Mem
Mem 07.05.2021, 14:41
Radni Miejscy, którzy podnosili rękę za tymi projektami, dzisiaj częściowo zasiadają w obecnej. Od odejścia p. Garaja minęło juz ile lat? Nie trzeba bylo obiecywać, że plac buraczany będzie trochę zmodernizowany.
sarmata
sarmata 06.05.2021, 15:32
Co ty porównujesz te 2 sytuacje tam Józef już uwalił przyznane środki dla kolegów samorządowców a teraz nic nie było przyznane tylko parcie na władzę i nieudolność jego i Karpiuk doprowadziło do braku środków w sumie dzięki Józefowi Hrubieszowczyzna 40 baniek w plecy.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.05.2021, 09:54
Teraz Przewodniczący Józef jakby miał honor podał by się do dymisji Pani Symczuk zarzucał że mało pieniędzy pozyskuje a oni ile pozyskali 0, ale co ich obchodzi że ich parcie na stołki spowodowało ze powiat stracił 20 000 000 zł. aby u nich na konto wpływało a mieszkańcy nie ważni niech jeżdżą po starej drodze. I tak u tych ludzi korzyść osobista jest ponad dobrem mieszkańców. Straszne jak oni mogą spojrzeć ludziom w oczy.
Y
Y 06.05.2021, 11:57
Un honor? Proszę nie żartować
Czytelnik
Czytelnik 06.05.2021, 10:50
Podziękuj Symczuk
Skunks
Skunks 06.05.2021, 11:11
Oj! Podziękuj Karpiuk za to wielkie null
Wiktor
Wiktor 06.05.2021, 09:30
Trzeba podziekować PiS i Pani Symczuk. Świetna robota. Ludize widzą i podziękują przy urnie. Jakie znaczenie ma kto jest starostą jak to głosami ludzi z powiatu Sasin został posłem. Władza deprawuje. Dzielić kazdy umie i nie potrzeba tu partii. Teraz robią show jak Symczuk i PiS ile to kasy do powiatu przypłynie z UE. Bardzo ciekawe. Tylko, ze polowa tej kasy to ***. Beda dawac komu zechcą a my bedziemy splacac w podatkach. Kabaret.
Wyborcy
Wyborcy 06.05.2021, 09:37
Wybrali PIS to ZSL ze zdrajcami + kronikarz, wywrócili do góry nogami decyzję wyborców, do kogo pretensje, że kasy nie będzie.
123
123 06.05.2021, 09:54
Nie bądź śmieszny. To są nasze pieniądze a nie pispanów.
321
321 06.05.2021, 10:11
Jak głęboko głowę w piasku miałeś, gdy POZSLopany za nasze wtedy pieniądze przekręt ze śmietniskiem odwalili i wiele innych gdzie swoje SB sądy wyrokowały winny ale niewinny, zapomniałeś opaski na oczach Yelity.
To prawda
To prawda 06.05.2021, 10:06
Tylko dlaczego, skoro są nasze nie potraficie ich wziąć?? Jakoś inne powiaty nie płaczą, tylko biorą ile się da i robią to konsekwentnie. Do roboty, do roboty, a nie płakać i fukać na wojewodę.
Olo
Olo 06.05.2021, 10:48
@to prawda: Które powiaty? Wymień które w naszym regionie i wymien tez ktore nie
Odpowiedź
Odpowiedź 06.05.2021, 11:56
Olo, myślę, że umiesz czytać ze zrozumieniem i doskonale wiesz które powiaty dostały i dlaczego. Odpowiedz sobie sam na pytanie, dlaczego nasz powiat nie dostał pieniędzy? i nie chodzi tu o barwy partyjne.
Cynizm
Cynizm 06.05.2021, 09:26
Wczoraj reklamowali 770 mld dla Polski, nasz powiat dostanie g.no, a wszystkiemu winien jest kronikarz i jego hucpy z wymianą starosty, z hucpą w Werbkowicach teraz hucpy w szpitalu, tam gdzie jest tam mąci podjudza, podżega i wszystko w himalajach hipokryzji upada.
As
As 06.05.2021, 09:55
Szpital i tak bedzie w centralnym zarzadzaniu. PIS chce wszystko kontrolowac. Kwestia czasu.
Wstyd
Wstyd 06.05.2021, 08:22
Komentować, ale pośmiewiska ciąg dalszy, a ile jeszcze tego przed nami.
Nima
Nima 06.05.2021, 08:13
Miedzi d..a siedzi. Najgorzej, że z tych gierek tylko my mieszkańcy powiatu najbardziej ucierpimy, Yelita na stołkach kasę drzeć będzie nadal, najwyżej powstanie nowe śmietnisko i swoją kasę łykną.
Nieprawda
Nieprawda 06.05.2021, 08:02
Pani burmistrz wsparła powiat 500 tys rezygnując z kasy na basen, więc do swoich poczynań pretensje pseudo starostwo.
Tak wygląda życie
Tak wygląda życie 06.05.2021, 07:46
Na ostatniej sesji pani Starosta pochwaliła się, jak to "podziękowała" panu Wojewodzie za zero przyznanych środków. Ten sarkazm i ten ton, w jakim został wypowiedziany daje wyraźny przekaz o wypowiedzianej wojnie panu Wojewodzie. Dobry i rozważny samorządowiec nie gryzie ręki co daje jeść, a jeżeli pani starosta tego nie rozumie, to z autopsji zna z pewnością przysłowie, że pokorne cielę dwie matki ssie.
Żenującym jest, że swoją nieudolność próbuje zrzucić teraz na barki mieszkańców i zwraca się do ludzi z apelem o pomoc, aby pisać, jechać, prosić o pieniądze. Coś z chyba z pamięcią nie tak. Zapomniała pani Karpiuk jak wspólnie z radnym Ożogiem i Zającem atakowali na sesji 30 kwietnia 2020 r. ówczesną Starostę panią Symczuk, że to starosta i zarząd są od pozyskiwania i załatwiania pieniędzy na inwestycje drogowe. Była teraz okazja aby wykazać się, jacy są skuteczni w pozyskiwaniu środków. Do kogo ptetensje? do Wojewody, do ludzi? Może najwyższa pora uderzyć się we własne piersi. A ja skwituję to tak: Jak nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.
Piniendzy nie ma i nie będzie
Piniendzy nie ma i nie będzie 06.05.2021, 09:05
A Mundry Zając powiedział jeszcze na tej sesji 30.04.2020 r., że znalezienie pienìędzy należy do Komisji Budżetowej. A pan Kata jako v-ce Starosta i przewodnicący Komisji Budżetowej też teraz nie wie jak się znajduje pieniądze. Misterny plan padł. Budowa Ostrowianki i ul. Jagielly w Hrubieszowie miały być sukcesem umożliwiającym reelekcję w następnych wyborach, a tu *** blada. Ciekawe czy Józef pozwoli na wzięcie milionowych kredytów na ten cel?
Szkoła
Szkoła 06.05.2021, 07:43
Nie wstyd wam włodarze powiatu hrubieszowskie go? Wam tylko stołki w głowach, bo rozumu już dawno nie ma.

Pozostałe