Pow. tomaszowski: Czekając na kumulację (TYLKO W GAZECIE)

  • 05.05.2021, 07:26
  • Maria Dec-Kiełb
Pow. tomaszowski: Czekając na kumulację (TYLKO W GAZECIE)
Tomaszowscy samorządowcy czekają na kolejne dotacje. Liczą na grube miliony.

W  marcu rząd przyznał dotacje na remonty i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Rozdano też pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. W połowie ma być rozstrzygnięty nabór wniosków na inwestycje dla gmin popegeerowskich. W powiecie tomaszowskim są gminy, które może czekać prawdziwa kumulacja.

 Ponad 15 mln zł otrzymały ostatnio samorządy z powiatu tomaszowskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W tym najwięcej, bo aż ponad 10 mln 400 tys. zł powiat tomaszowski. Dotacje dla gmin wyniosły od ponad 236 tys. do prawie 1,2 mln zł. I właśnie tą rekordzistką jest gmina Tarnawatka. To też jedna z tomaszowskich gmin, które zgłosiły wnioski o rządowe wsparcie dla terenów, na których do początku lat 90. funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe