Świnie w kinie, robaki w chrzanie? (TYLKO W GAZECIE)

  • 05.05.2021, 05:54
  • Maria Dec-Kiełb
Świnie w kinie, robaki w chrzanie? (TYLKO W GAZECIE) Referendum będzie ważne jeśli weźmie w nim udział nie mniej niż 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w głosowaniu w wyborach na wójta w 2018 r.
Procedura w toku. Napięcie rośnie. Wygląda na to, że mieszkańcy gminy Tarnawatka będą musieli zdecydować czy odwołać wójta.

W ostatnich wyborach samorządowych poparło go ponad 79 proc. wyborców. Ilu go będzie chciało teraz odwołać, nie wiadomo. Pewne jest za to, że na przeprowadzenie referendum trzeba będzie wydać z budżetu gminy kilkadziesiąt tysięcy zł. I to najbardziej martwi wójta gminy Tarnawatka. Inicjatorzy referendum uważają jednak, że to nie jest jego jedyne zmartwienie.

Grupa mieszkańców Huty Tarnawackiej chce odwołać ze stanowiska wójta gminy Tarnawatka. 21 kwietnia inicjatorzy referendum złożyli w zamojskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Piotra Pasiecznego ze stanowiska wójta gminy Tarnawatka przed upływem kadencji.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe