Będzie kara za tę przysługę (TYLKO W GAZECIE)

  • 04.05.2021, 15:16
  • Wioletta Dudek
Będzie kara za tę przysługę (TYLKO W GAZECIE) Mieszkańcy Nedeżowa znaleźli między śmieciami coś, co pozwoliło ustalić ich właściciela.
W lesie w Nedeżowie pojawiła się sterta śmieci. Mieszkańcy zrobili raban, wójt się zdenerwował. Razem postanowili wytropić tego, kto śmieci wyrzucił. I udało się. Namierzyli właściciela, zawiadomili policję, a ta zajęła się sprawą. Wyjaśnienie okazało się dość zaskakujące.

A było tak. Pewien tomaszowianin poprosił znajomego o zawiezienie odpadów komunalnych na miejskie składowisko. Ten zgodził się pomóc, śmieci zabrał, ale po drodze najwyraźniej chęć zrobienia dobrego uczynku go opuściła, bo śmieci wyrzucił w lesie w sąsiedniej gminie Jarczów. Mieszkańcy Nedeżowa zauważyli wysypisko już kilka godzin później. A że śmiecenia nie tolerują, natychmiast postanowili działać. Powiadomili gminę, a sami zanim jeszcze ktoś z urzędu przyjechał, przeszukali śmieci. Znaleźli coś, co pozwoliło zidentyfikować właściciela. 

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe