Biłgoraj: Skarga, nie skarga… (TYLKO W GAZECIE)

  • 05.05.2021, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Biłgoraj: Skarga, nie skarga… (TYLKO W GAZECIE) Starosta nie jest zwierzchnikiem jednostki, w której pracuje skarżąca, dlatego skargę uznano za bezzasadną.
Radni uznali, że i jedna i druga skarga jest bezzasadna.

Skargę na starostę biłgorajskiego złożyła pracownica Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Biłgoraju. Okazała się ona bezzasadna. Radni powiatu biłgorajskiego pochylili się też nad skargą na dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Teodorówce.

W marcu do przewodniczącego Rady Powiatu w Biłgoraju Mariana Kurzyny wpłynęła skarga w sprawie „naruszenia zasad praworządności, przekraczania uprawnień oraz bezprawne wywieranie wpływu na czynności urzędowe” przez starostę biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa. Osobą skarżącą była pracownica Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Biłgoraju.

Nie mógł wpływać

Pismo trafiło do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Członkowie komisji skupili się na analizie, czy opisane w skardze działania należą do kompetencji starosty.

Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe