Józefów: „Kajtek” ma komplet

  • 07.05.2021, 06:06
  • lew
Józefów: „Kajtek” ma komplet Placówka może przyjąć maksymalnie 16 dzieci w wieku do 3 lat.
Gminny Klub Dziecięcy „Kajtek” w Józefowie zakończył rekrutację dzieci na nowy rok szkolny. Choć od 1 września rodzice będą musieli wnosić co miesiąc opłatę stałą w wysokości 350 zł, chętnych było więcej niż miejsc.

Placówka może przyjąć maksymalnie 16 dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. „Kajtek” oferuje profesjonalną opiekę i zróżnicowane zabawy, wspomagające rozwój dziecka, w tym ruchowe, plastyczne i umuzykalniające. Prowadzący je nauczyciele korzystają z różnych form i metod, które są dostosowane do wieku i umiejętności podopiecznych. Rekrutacja zakończyła się 30 kwietnia. Na dzień przed jej zakończeniem zapisanych było 17 dzieci.

Przypomnijmy, że do końca obecnego roku szkolnego pobyt dziecka w klubie jest bezpłatny, ponieważ jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. To z tego źródła pochodziły pieniądze nie tylko na pokrycie kosztów utworzenia tej placówki w części miejscowego przedszkola, ale również na zatrudnienie opiekunów i osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania klubu przez dwa lata. Od 1 września prowadzenie żłobka przejmie samorząd, a w kosztach pobytu dzieci będą częściowo partycypować rodzice.

– Zaproponowaliśmy opłatę stałą w wysokości 350 zł miesięcznie, dzienną stawkę za wyżywienie w wysokości 10 zł, a także 10 zł za każą dodatkową godzinę pobytu dziecka w klubie powyżej przewidzianych 10 godzin dziennie – informuje wiceburmistrz Józefowa Paweł Wielgan.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Józefowie, która odbyła się 30 kwietnia, radni uchwalili zaproponowane stawki.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe