Między salmonellą a covidem (TYLKO W GAZECIE)

  • 05.05.2021, 07:03
  • ak
Między salmonellą a covidem (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com W laboratorium PSSE w Zamościu prowadzono m.in. testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.
Rok z życia zamojskiej inspekcji sanitarnej w liczbach.

To nie był łatwy czas. Miniony rok przyniósł pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu wiele dodatkowych zadań. Już minął. Jak? Szczegóły przedstawiono w sprawozdaniu, które podczas ostatniej sesji jednogłośnie przyjęli radni Zamościa. 

Informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarnego Miasta Zamość w 2020 roku to obszerny, liczący kilkadziesiąt stron dokument, w którym przedstawiono z aptekarską dokładnością wszelkie aktywności i czynności podejmowane w 2020 roku przez sanepid w Zamościu. Wybraliśmy z tego sprawozdania niektóre informacje.

Kontrola za kontrolą

W dokumencie zapisano, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zamościu liczyła w zeszłym roku 79 pracowników.  W ciągu 12 miesięcy 2020 roku przeprowadzili oni 1883 kontrole. Co w przeliczeniu na dzień (rok 2020 jako przestępny liczył ich 366), dałoby wynik ponad 5 kontroli na dobę. Z pewnością było ich jednak więcej, bo przecież odliczyć należy weekendy i dni świąteczne. Inspektorzy sanitarni wizytowali jak zawsze szkoły, firmy pod kątem zasad higieny pracy, ale również wodę w wodociągach, kąpieliska, sklepy, lokale gastronomiczne i punkty usługowe. Z reguły wszystko było w porządku, ale zdarzały się też zaniedbania. Osoby im winne ukarano w 2020 roku 33 mandatami na łączną kwotę ok. 6,6 tys. zł.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe