Trąba narobiła szkód (TYLKO W GAZECIE)

  • 04.05.2021, 05:43
  • Leszek Wójtowicz, ak, par, wd
Trąba narobiła szkód (TYLKO W GAZECIE) Wiele budynków gospodarczych zostało uszkodzonych.
Silny wiatr spowodował wiele szkód w powiecie biłgorajskim. Spore straty są też w pow. zamojskim.

Trąba powietrzna przeszła nad gminą Tereszpol. W miejscowości Tereszpol-Zygmunty silny wiatr uszkodził domy, stodoły i budynki gospodarcze, ogrodzenia, sprzęt rolniczy oraz zaparkowane przy domach samochody. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Burza z wyładowaniami atmosferycznymi i silnym wiatrem nie ominęła też powiatu zamojskiego. Spokojniej było w pow. hrubieszowskim i tomaszowskim. 

W niedzielę 2 maja po godz. 15 zrobiło się ciemno. – Wkrótce zaczął padać deszcz i wiatr zaczął bardzo mocno wiać – opowiada jeden z mieszkańców miejscowości Tereszpol-Zygmunty. – To była krótka piłka, bo wszystko trwało może z 5 minut, ale co szkód narobiło, to narobiło.

Przyznaje to też starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, który m.in. z wójtem gm. Tereszpol i przedstawicielem wojewody lubelskiego zaraz po ustaniu nawałnicy pojawił się na miejscu.

– Trwa zabezpieczenie budynków mieszkalnych – powiedział nam starosta Andrzej Szarlip. – Na jednym z nich został zerwany całkowicie dach. Są przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Budowlanego, którzy oceniają czy ten budynek będzie jeszcze w ogóle zdatny do zamieszkania. Zostało uszkodzonych też wiele budynków gospodarczych. Skala zniszczeń jest bardzo duża. Można powiedzieć, że przeszła trąba powietrzna. Mieszkańcy są zdruzgotani. Próbujemy im pomóc.

Do usuwania skutków żywiołu skierowano 9 jednostek straży pożarnej, w tym 5 jednostek OSP, m.in. z Tereszpola (Zaorendy i Kukiełek) oraz z Lipowca. Łącznie pracowało 40 strażaków.

Szczegóły tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz, ak, par, wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jak
Jak 04.05.2021, 08:08
Poprzedni dyrektor w szpitalu.

Pozostałe