Kara dla podglądacza w sutannie (TYLKO W GAZECIE)

  • 04.05.2021, 06:00
  • Leszek Wójtowicz
Kara dla podglądacza w sutannie (TYLKO W GAZECIE) Oskarżony wsuwał nogę z kamerką do przymierzalni i filmował przebierającą się osobę od dołu.
Na 1,5 roku więzienia skazał zamojski sąd 34-letniego duchownego, który przy pomocy kamerki filmował głównie roznegliżowane kobiety w przymierzalniach i posiadał zdjęcia i filmy zawierające treści pornograficzne z udziałem małoletnich. Wikary ma zapłacić 30 pokrzywdzonym zadośćuczynienie na kwotę 150 tys. zł.

Wikary wpadł w sierpniu 2017 r., kiedy to z czterema kolegami księżmi wypoczywał w Chorwacji. Zatrzymano go, bo w jednej z przymierzalni na adriatyckiej plaży sfilmował rozebraną nastolatkę. Po tym incydencie prokuratura w Splicie wszczęła śledztwo. Kapłan przyznał się przed prokuratorem do nagrania, wyraził skruchę i złożył wniosek o wymierzenie kary bez procesu przed chorwackim sądem.

Podczas zatrzymania śledczy zabezpieczyli jego laptop oraz telefon komórkowy. Znaleziono w nich kilkadziesiąt filmów nagranych ukrytą kamerą w toaletach damskich i przymierzalniach sklepów. Nośniki zostały przekazane zamojskiej prokuraturze.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rafał
Rafał 04.05.2021, 12:35
naprawdę był w sutannie ? Żenujący tytuł.
Ciekawe jaki byłby w przypadku murarza ?
Kler 2
Kler 2 04.05.2021, 10:47
ZBOCZONY klecha czy naprawdę siedzi ? Tak wygląda polski kościół gdzie celibat jest patologiczną formą życia .

Pozostałe