Zamość: Poszukiwany przez sąd wpadł po kolizji i znieważył policjantów

  • 27.04.2021, 11:00
  • ak
Zamość: Poszukiwany przez sąd wpadł po kolizji i znieważył policjantów Fot. policja.pl
31-latek miał do odsiedzenia wyrok. Unikał odsiadki do czasu, gdy spowodował kolizję. Wtedy wpadł. Przy okazji popełnił jeszcze jedno przestępstwo: znieważył mundurowych.

Zaczęło się od kolizji przy ul. Kilińskiego w Zamościu. Mężczyzna skręcał nissanem w lewo na parking, ale nie ustąpił pierwszeństwa fordowi i doprowadził do stłuczki. Podczas rozmów z uczestnikami kolizji policjanci wyczuli od sprawcy alkohol. Jednak 31-latek nie chciał poddać się badaniu. Pobrano od niego krew. 

– W czasie interwencji 31-latek był agresywny, wielokrotnie kierował wobec policjantów wulgarne słowa, obrażał ich i znieważał. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że siadając za kierownicę nissana złamał sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zaraz po zdarzeniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty znieważenia policjantów oraz niestosowania się do sądowych orzeczeń. Odpowie również za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji.

Na decyzje sądu w tych sprawach poczeka za kratki. Trafił do więzienia, gdzie odsiedzi wcześniejszy wyrok. Był  karany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi do 5 lat za złamanie sądowych zakazów, a za jazdę po pijanemu do 2. Z kolei znieważenie funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą roku więzienia.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe